Wpis z mikrobloga

Wciągam syna w czytanie książek, syn ma 13 lat
I raczej czas spędza przed kompem, telefonem lub PS3
Ja gdy byłem w jego wieku, czytałem Nienackiego, Niziurskiego, Bahdaja
Ale to są już inne czasy
Syn zaczynał od komiksów Tytusa i Kajko i Kokosza do tej pory przerobił Narnię i Hobbita
LOTR dla niego zbyt ciężki
Co mu dać do czytania, tematyka dowolna
------------
#ksiazki #hobby #rodzina #pytanie
  • 53
  • Odpowiedz
@#!$%@?: X-D jeszcze "Linia oporu" dobra dla chłopaka

@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: jeśli LOTR za ciężki to niech poczyta jakieś młodzieżowe rzeczy, polecane wcześniej "Gone" czytałem jak miałem 12 lat i podobało mi się bardzo, "Felix, Net i Nika" s u p e r, Kinga niektóre są krótkie i fajne, "Misery", "Wielki marsz", oprócz tego jakieś proste fantasy jak "Kroniki Amberu" też będzie w porządku. Nie dawaj mu nic infantylnego i dla dzieci, takiego
  • Odpowiedz
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo:
Śmiało pkaż mu cykl "Dziennik cwaniaczka" Jeffa Kinneya
To książki które zdobyły wielką popularność na zachodzie, nakręcono też filmy na podstawie chyba 3 części.
Są one idealne na początek bo masz tam tekst poprzetykany komiksowymi wstawkami. Czyta się łatwo, szybko.
Tematyka idealna dla tego wieku:komediowe przedstawienie problemów i ogólnie życia w szkole do tego codzienność: koledzy, rodzina, rodzeństwo i co ważne bez żadnej ideologii. Bohater ma też chyba ok 12,
MarkiMarka - @iterazwchodzejacalynabialo: 
Śmiało pkaż mu cykl "Dziennik cwaniaczka"...

źródło: comment_3Z7YRod07Z6j2S3OwpjLv4JJemTeQYra.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dibhala: przypomniało mi się, jeszcze Eragon! Napisany przez nastolatka, dobrze wykorzystuje elementy świata fantastycznego z innych książek, wciąga totalnie , są smoki i w ogóle. Również polecam :)
A z Sapkowskim faktycznie IE można jeszcze trochę poczekać :P
  • Odpowiedz