Wpis z mikrobloga

Mirki maj pytanie dot. Jak zagadać o podwyżkę.

Pracuje w firmie pół roku(w branży też) stawkę mam dobrą, ale się okazało, że mogę mieć 1,5 razy większa, bo tyle mi zaproponowała konkurencja. Nie chcę zmieniać firmy, pracuje mi się dobrze, mam dobre benefity i świetnie dogaduje się z szefem. Do tego jeszcze mam lojalke więc i tak bym do konkurencji nie mógł przejść xD

Więc krótkie pytanie jak to rozegrać?

#pracbaza #praca #zarobki
  • 15
@nairoht
@niochland
@umcyk
@jabl lojalka jest. Każdy w tej branży ma. W końcu było nie było zaczynałem z nimi od zera. Nauczyłem się z nimi wiele i chce zostać więc jakoś mnie ona nie boli bardzo. Tylko zastanawialem się jak dobrze to rozegrać by nie zrabać.
@arrent nie ta część powłok ;) proszki są później. Nie chcę za dużo pisać bo jednak w necie człowiek jest mało anonimowy. Powiem tyle że mogą praca to rozwiązywanie problemów klientów.
@MrMate: nie no, jak HR myśli to raczej dostaniesz podwyżkę, wystarczy im jakoś tak delikatnie szepnąć, że no już konkurencja proponuje 1,5x więcej

no chyba że są debilami i będą chcieli cię jeszcze wydymać w pakiecie, wtedy po skończonej lojalce #!$%@? stamtąd jak najszybciej xD
@niochland firma mała 10 osób pracuje, bez hr. Duży obrót ale nie ma potrzeby więcej ludzi. Więc nie wiem jak to dobrze ugryźć bo z szefem trzeba gadać. Po prostu wygarnąć?
Jaką masz tą lojalkę? To że coś podpisałeś to nie znaczy że będziesz musiał oddawać. Muszą udowodnić jakie koszty ponieśli na Ciebie - pokazując np fakturę za twoje szkolenie.