Wpis z mikrobloga

Przypomniałem sobie czemu nie wchodzę na główną:

ale wiek 20-parę to zdecydowanie za późno żeby zaczynać przygodę z kodzeniem.

No nie wiem, o ile zgodzę się że jak ktoś nie ma w ogóle zaplecza komputerowego (nigdy nie bawił się plikami, nie próbował crackować programów itp) to może być za późno, ale ja zacząłem w wieku 25 lat i czuję się z tym dość dobrze. Oczywiście zależy kim chce ktoś być bo do programowania wysokopoziomowego nie trzeba mieć jakiejś specjalnej wiedzy, języki, frameworki robią teraz robotę. No ale jak ktoś chce pracować przy sterownikach, grach itp. ostatnią styczność z matematyką mając na maturze, a z kodem nigdy, to zgadzam się w 100%.


HURR DURR KSIĄŻECZKI Z ASSEMBLEREM CZYTAŁEM JUŻ W KOŁYSCE, NIE NAZYWAJ SIĘ PROGRAMISTĄ

#heheszki #programista15k #programowanie
  • 13
  • Odpowiedz
@jestem_mike: eh pamiętam jak w gimnazjum uczyłem się c++. Znajomemu który był po studiach w czymś z IT powiedziałem że chciałbym programować i pracować przy tyma on mi odpowiedział że to trzeba było zaczynać już w podstawówce (°°


  • Odpowiedz
@jestem_mike: po co w ogóle pytać o takie rzeczy na wypoku, skoro pytanie zawierające cień słabości w jakiejkolwiek dziedzinie automatycznie triggeruje trolli i stulejarzy i tak się to zawsze kończy?
  • Odpowiedz
Później się okazało że pracował przy sprawdzaniu drukarek w jakiejś fabryce i gówno się znał na programowaniu.


@Aryo: Na wykopie pewnie pisze że zarabia 15k. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jestem_mike śmieszne są te przepychanki. Z jednej strony elyta, programiści o ego wałęsy, a z drugiej wanna be like them, którzy też łapią gula jak tylko tamci powiedzą, że nie każdy da radę xD
  • Odpowiedz