Wpis z mikrobloga

#banggood #tracking #vat Pytanie do bardziej doświadczonych mirków (pozwolę sobie też zawołać @Andczej który to już niejednokrotnie mi pomagał). Od dłuższego czasu zamawiam sobie paczuszki z Chin. Do tej pory same przesyłki o małym gabarycie, także ani razu nie został naliczony VAT, ani Cło. Tym razem - wybór padł na BangGood i dron MJX Bugs 3 (link na samym dole). Zapłaciłem za niego 75 dolarów + dobrałem "Tariff insurance" z uwagi na duży gabaryt paczki. Do tej pory paczki zawsze przychodziły do UP Turek 1, skąd były przekazywane do doręczenia. Ta paczka natomiast, trafiła dzisiaj w nocy do UP Konin, czyli największego miasta w promieniu 50km. Czy jest to już pewnik że VAT/Cło zostaną naliczone? Tracking w formacie LBXXXXXXXXXGB. Jeśli tak - to w jaki sposób zostanie oszacowana wartość tego towaru (mam spodziewać się telefonu od Urzędu Pocztowego?) i czy faktycznie to dodatkowe ubiezpieczenie Tariff pozwoli mi odzyskać te środki? Z tego co zdążyłem się zorientować - to oddają oni 100 procent naliczonych kosztów, pod warunkiem że wartość towaru nie przekracza 100$. Tylko czy chodzi o cenę bazową, czy tą w której towar zakupiłem? No i ostatnie pytanie - czy paczka zostanie w takim wypadku awizowana, do odbioru w UP? Z góry dzięki!

https://www.banggood.com/MJX-Bugs-3-Brushless-Independent-ESC-3D-Roll-for-Gopro-3-Gopro-4-RC-Quadcopter-RTF-p-1096795.html?ID=42482&cur_warehouse=CN
  • 7
Kupowałeś z tej promocji, która była pod koniec marca? Dokładnie też kupiłem wtedy i mam w trackingu niby wysyłkę z Belgii (choć powinna być z Chin). Jeżeli rzeczywiście nadali w Belgii to w ogóle nie będzie problemu.
Co do ubezpieczenia to też je wykupiłem ale w praktyce nie wiem jak działa zwrot. Co do cła (a właściwie podatku VAT) to zatrzymują przesyłkę w urzędzie celnym i dostarczasz rachunek, potwierdzenie zapłaty, na tej
@toniacz89: cholera gdybys sie przylozyl i poszukal w googlach jak wyglada procedura "vatowania" mialbys odpowiedz jak na tacy.
Poki nie masz jednoznacznego statusu "zatrzymano w cle" z podana lokalizacja, nie ma sie czym martwic, a i wtedy nie jest to 100% pewnosc ze bedziesz cos placil. To ze polecialo na inny urzad pocztowy o niczym nie swiadczy.
I nie nie dostaniesz telefonu z poczty, urzedu celnego czy czegokolwiek innego, nikt sie
@toniacz89 jak wpadnie na VAT to dostaniesz pismo, wysylasz to co chca i paczka przyjdzie do ciebie wraz z kwitem i kwota. Jak juz bedziesz miec kwit z poczty, zrob mu zdjecie i ticket do BG zeby ci dolany zwracali za oplaty i tyle. Teraz nie ma wartosci itemu tylko wartosc oplat do i od 100$
@leszek_SK: Ok dzięki, dobrze wiedzieć na przyszłość. Okazuje się że Bugsa wysłali z Belgii, martwi tylko doręczenie do innego UP, ale myślę że prócz wydłużenia oczekiwania na paczkę, będzie okej ;)