Wpis z mikrobloga

Cześć,
jestem nauczycielem informatyki w szkole podstawowej. Strasznie mnie poruszyła sprawa gurala. Postanowiłem zorganizować zebranie dla rodziców, na którym chciałbym uświadomić im istnienie tego problemu. Zainteresowanie jest dość duże.
Dzięki wykopowi dowiedziałem się o tej całej sprawie, dlatego chciałbym się do was zwrócić o sugestie tematów które powinienem poruszyć. Co rodzic powinien wiedzieć, jak może uchronić swoje dziecko przed takimi zachowaniami? Oczywiście mam pewne sposoby, ale chciałbym poznać wasze zdanie.
#patostreamy #gural #szkola #nauczyciele
  • 26
@wojcieh: zacznijmy od tego ze dla dzieci komputer powinien sluzyc do nauki, od czasu do czasu do gier ale nie za czesto, a reszta czasu wolnego wypad na podworko ze znajomymi polatac za pilka. Jak ja teraz widze dzieci 6 letnie z iPhone 8, iPadem, kij wie czym jeszcze, jak slysze jak opowiada ile to godzin przed kompem nie siedzi (prowadze sklep i slysze czesto ich rozmowy), to serio wspolczuje im
@wojcieh: Niech rodzice pilnują kogo ich pociechy wybierają sobie za wzorzec do naśladowania w internecie podczas nieobecności rodziców. Kontakt z takim youtuberem w obecnych czasach to nie problem, są snapchaty, facebooki czy instagramy. Jupitery mają ogromny posłuch wśród dzieci, które spełnią każdą prośbę swojego idola bez zająknięcia. Tutaj masz doskonały przykład Gurala który rozebrał swoją fankę under 15.

Swoją drogą mieć nastoletnią córkę w obecnych czasach to nie lada wyzwanie ¯\_(ツ)_/¯