Wpis z mikrobloga

Mirko jak to w końcu jest z tym PCC bo szczerze mówiąc trochę jestem obsrany wszystkim co się dzieje... Jedni piszą że trzeba się rozliczać + do tego odsetki - więc jestem w dupie... Dostałem stypendium chciałem coś zainwestować więc kupiłem raz za 330zl LISK i później drugi raz za 400 ETH które przelałem na binance i za które kupiłem IOTA.

I teraz jak to jest. Mam się w końcu z tego rozliczać czy nie. Teoretycznie zainwestowałem 730zl więc według niektórych źródeł jest to kwota poniżej 1k i nie muszę nic płacić z drugiej strony były to dwie transakcje za które powinienem zapłacić. Trochę się boje ze tak skarbówka będzie sobie doliczać mi te odsetki aż w końcu się obudzę a tam będzie ponad wielką ilość odsetek do zaplaty...

#bitcoin #lisk #lsk #iota #kryptowaluty
  • 10
@Wildangel: @330CiA: Istnieje spora szansa, że jak US już dostanie dane wszystkich osób, które obracały krypto na polskich giełdach/kantorach itp. to poleci do wszystkich polecony z "prośbą" o uregulowanie obowiązku podatkowego. Oni nawet nie będą sprawdzać jakie kwoty wchodziły w grę, bo nikt nie będzie wyliczał zaległego podatku dla każdego ciułacza. Państwo chce zaległych piniendzy, ale nie potrafi powiedzieć ile zalegasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@330CiA: #!$%@? jesteś debilem - na prawdę.
Jak ktoś chce mieć czyste konto to chyba lepiej się popytać tak? Ale nieee, bo zawsze znajdzie się KRUL KRYPTO który Cie wyśmieje. Nie masz nic ciekawego do napisania w odpowiedzi na moje pytanie to na cholerę odpowiadasz, próbujesz być fajny?
@Komaryt: Takich doradców tutaj najwięcej. Sami srają w gacie bo wiszą dużo więcej ale wydaje im się że swoimi radami spowodują że dłużników będzie bardzo wielu i w razie przypalenia dupy będą się tłumaczyć że przecież inni też nie zapłacili. Ostatnio jak tłumaczyłem młodemu chłopakowi jak rozliczyć PCC, zapłacić całe 50zl i spać spokojnie to zaraz hieny się zerwały że przez takich co chcą płacić te 50 zł nasz kraj schodzi