Wpis z mikrobloga

Z uwagi na tragiczny moim zdaniem poziom jazdy polskich kierowców, przypominający Afrykę czy Indie, zamierzam zamontować kamerkę w aucie i masowo zgłaszać na policję anonimowo osoby popełniające wykroczenia. Słyszałem, że wielu tak robi i popełniający wykroczenia dostają mandaty na podstawie filmów bo policja ma obowiązek poważnie traktować takie zgłoszenia.
Mam pytanie- czy na podstawie takiego filmu można udowodnić przekroczenia prędkości w samochodzie przede mną?
Jeżeli nie to nie będę wysyłał takich filmów, a jedynie te z innym łamaniem przepisów, a prędkość będę zgłaszał anonimowo telefonicznie w czasie jazdy to może takiego złapią na drodze w czasie jazdy.

#samochody #motoryzacja #polska #policja #prawo #ciekawostki #elektronika
jesionowyczlowiek - Z uwagi na tragiczny moim zdaniem poziom jazdy polskich kierowców...

źródło: comment_41oFmKW78mp8sWThWrxxgdnwJUVyrXJy.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@jesionowyczlowiek: Wydaje mi się, że z przekraczaniem prędkości przesadzasz. Prędzej, tych co blokują lewy pas, nawet jeśli jadą z dopuszczalną maksymalną prędkością. Samo łamanie przepisów nie jest karygodne, karygodne jest stwarzanie niebezpieczeństwa i spowalnianie ruchu
  • Odpowiedz
@jesionowyczlowiek @kryptomanix Ja #!$%@? czasem sie zastanawiam gdzie tacy ludzie sie rodzą/wychowują... Serio myślicie, że ktoś dostanie mandat bo na oko została przekroczona predkość XDD W sądach są kwestionowane wyniki pomiarów z fotoradarów, a wy tu #!$%@? o wystawianiu mandatu na podstawie filmu gdzie ktoś rzekomo przekracza prędkość, gdzie wy zyjecie w bajkowym świeci malowanym kredkami?
  • Odpowiedz
@Porucznik_Nos: Co??? Łamanie przepisów jest karygodne i to bardzo. To nie tylko stwarzanie zagrożenia, ale jeszcze niesprawiedliwość względem tych co ich przestrzegają i powodowanie bałaganu na drodze. Ja nie rozumiem dlaczego w Skandynawii, Niemczech czy Holandii to rozumieją, a Polacy nie potrafią zrozumieć, że jak masz znak 30 to masz jechać maks 30. W Szwecji przy znaku 40 ludzie jadą gdzieś 35 by tylko prędkości nie przekroczyć. Polacy na odwrót! Patologia
  • Odpowiedz
@jesionowyczlowiek: chyba brakuje trochę empatii. Jeśli stwarza zagrożenie, ok ale jeśli jedzie 170 km/h na autostradzie gdzie dopuszczalna jest 140 km/h to już zawiść i żółć. Jaka niesprawiedliwość? A sprawiedliwe jest, że ktoś zajmuje lewy pas i blokuje ruch tylko dlatego, że może? A sprawiedliwe jest, że ja, jeżdżąc sprawnie muszę na stać dwa światła a nie jedne bo innym się nie spieszy i nie potrafią się skoncentrować na płynnym ruchu?
  • Odpowiedz
@jesionowyczlowiek: poczytaj sobie trochę o inżynierii społecznej w powiązaniu z ubezwłasnowolnianiem społeczeństwa. Lata komunizmu zrobiły swoje i obecnie również doży się do tego żeby ludzie nie używali rozumu. Żal mi się robi jak w biały dzień widzę czerwone światło na przejściu dla pieszych, ludzi czekających na zielone gdy w zasięgu wzroku żadnego samochodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli to bait to łykam jak pelikan xD
  • Odpowiedz
ale wyprzedzanie na podwójnej ciągłej tam gdzie jest doskonała widoczność i brak skrzyżowań czy też przekraczanie prędkości z dostosowaniem do własnych umiejętności i warunków na drodze nie jest strasznym przewinieniem


@Porucznik_Nos: podwojna ciagla jest tam gdzie nie ma idealnych warunkow a jesli komus wydaje sie ze sa to linia jest po to zeby mu uswiadomic ze jednak nie sa.
@jesionowyczlowiek: i wtedy cie zaprosza na przesluchanie na komende i musisz
  • Odpowiedz
@jesionowyczlowiek: Tak, dowal policji jeszcze papierologii i roboty, bo widzisz kogoś jadącego 80 na 70-ce, albo najeżdżającego na obszar wyłączony z ruchu.

Jak ktoś wyprzedza na przejściu, jedzie pod prąd czy chamsko wymusza jeszcze rozumiem, ale zgłaszanie wszystkiego to po prostu sabotaż ich pracy. Parę dni temu dostałem umorzenie zgłoszenia, dotyczącego wjechania w moje auto na parkingu. Pełno kamer, i gdyby ktoś przysiadł dwie godziny spokojnie by znalazł. Domyślam się jednak,
  • Odpowiedz
@jesionowyczlowiek: #!$%@? sobie zgłosisz anonimowo. Zgłosiłem tak cierpia wyprzedzającego elkę na dwóch przejściach i skrzyżowaniu równoległym (wszystkie wymagane dane oprócz moich danych), to mi odpisali:
"Aby istniała możliwość wykorzystania procesowego nadesłanego materiału konieczne jest podanie daty, godziny i miejsca zaistnienia zdarzenia oraz danych osoby zgłaszającej, gdyż w toku prowadzonych czynności wyjaśniających może zajść potrzeba przesłuchania jej w charakterze świadka. Przesłuchanie takie może także przeprowadzić Sąd, który będzie właściwy do rozpatrzenia sprawy.
  • Odpowiedz
@adamopol: a napisałem gdzieś amebo, że dostanie? Napisałem z wątpliwością, że pewnie tak, a jak jest to nie wiem. Z tym kwestionowaniem prędkości z fotoradarów etc to raczej #!$%@?
  • Odpowiedz
@MatAre: Człowieku, jak w Szwecji czy Holandii ktoś jedzie więcej niż przepisy nawet trochę, to ludzie masowo dzwonią na policję i to jest normalne i tak powinno być bo to nie tylko niebezpieczeństwo, ale nieuczciwość względem zasad.
  • Odpowiedz