Wpis z mikrobloga

Mirki w jakim terminie komornik musi oddać nadpłate? Sprawa wygląda tak, że 11 marca dostałem list o wejściu na moje konto, które służy tylko do spłaty kredytu, więc nie ma tam dużych sum. Niewiele myśląc przelałem na konto komornika całość należności z mojego głównego konta, i w ciągu paru następnych dni próbowałem się do niego dodzwonić, oczywiście nieskutecznie. 23 marca musiałem przelać sporą kwote na konto, które zajął komornik. Bank oczywiście zablokował mój dług, co mnie nie zdziwiło, ale 3 dni później (26) zobaczyłem przelew wychodzący do komornika. W sumie mineły prawie 2 tygodnie, i tak mnie zastanawia, czy naprawdę będe musiał brać wolne żeby wyjaśnić sprawę? Żadnych innych listów nie dostałem, innych długów nie mam, kwota pobrana przez komornika jest niższa o 74 grosze od tej co ja wysłałem.

#prawo #komornik
  • 4
@pawel_187: na zaksięgowanie każdej operacji finansowej komornik ma 4 dni. Jesteś pewien że dobrze opisałeś swój przelew? Podałeś numer sprawy? Może z tego obsuwa?
Poza tym, pamiętaj że komornik tylko wysyła do banku informację o zajęciu. Wszystkie operacje robi bank sam z siebie.
@yaberfoot: W tytule swojego przelewu dałem nr akt sprawy, i konto jest na mnie, więc dane są takie same jak te w liście(imię, nazwisko i adres). Przelew który wykonał bank ma tylko jakiś dziwny numer i dane komornika.

Pisząc ten post chciałem się dowiedzieć, czy komornik odda mi pieniądze sam, czy muszę tam iść i się upomnieć?