Wpis z mikrobloga

@Ortofenylofenolan_sodu: Istnieją, a i owszem. Ale takich rodzynków trzeba poszukać. W memie bardziej chodzi mi o to że to ludzie sami nauczyli handlarzy cofać liczniki. U niemca też są samochody które mają przejechane 80-140kkm, ale trzeba za nie zapłacić więcej niż u nas za "takie same". Sam osobiście widziałem ostatnio corsę z 99r która miała przejechane 130kkm(naprawdę oryginalny przebieg)
@jaqo1989 ja bym się nie zgodził, że ludzie nauczyli. Handlarze chcą zarobić kupując tanie auto z dużym przebiegiem a sprzedając za cena auta z mniejszym przebiegiem. Ludzie płacą jak za auto z małym przebiegiem. To tak jakby powiedzieć że państwo nauczyło mafie wyłudzać VAT.. Choc oczywiście jak ktoś szuka auta z małym przebiegiem w cenie auta z przebiegiem 300k+ to zgodzę się że tworzy okazję do nadużycia :)
@lacksDescription: Wg mnie nauczyli, bo większość Januszy chce kupić jak najmłodsze auto za jak najmniejsze pieniądze bo "kurła, po co mam płacić za passata b6 20k pln jak za tyle kupie b7 i somsiadowi żyłka wyskoczy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem na ile masz styczność z handlem autami, ale nie uwierzyłbyś gdybym Ci powiedział jak ludzie potrafią wybrzydzać nawet przy samochodach za 3-5k pln
@jaqo1989: Ja w zeszłym roku sprzedawalem Toyota Yaris I z 2005 z przebiegiem 110k km. Originalny nie kręcony przebieg. Dostałem go z rodziny (kupiony w salonie) z przebiegiem ~80k, km a sam jeździlem do 110k km. Jak wystawiłem na olx, otomoto itp to cały czas słyszałem:

- przebieg nie realny
- ile było kręcone

Raz miałem rozmowę
(K)upujący : Możemy jakoś zweryfikować przebieg?
(J)a: Cepik
K: ale to łatwo oszukać. Jest
@jaqo1989:
Żeby 250 tysięcy wykręcić w 10 lat to trzeba po prostu #!$%@?ć samochodem kilka godzin dziennie, no nie widzę innej opcji xD. Załóżmy, że ktoś jeździ tylko do pracy, na potrzeby kalkulacji, 21 dni w miesiącu, w każdy miesiąc w roku to musiałby do roboty mieć 50 km w jedną stronę, żeby wycisnąć te 250 tysięcy. Ile ludzi pracuje tak daleko od miejsca pracy? Nie wiem, naprawdę, co Polacy robią
@Flypho: Nie mówimy tutaj tylko o polskich samochodach. A jeśli wejdziesz np. na mobile zerkniesz w przebiegi samochodów 10-cio letnich to zobaczysz że robią dużo, dużo więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)