Wpis z mikrobloga

Sezon motocyklowy tuż tuż :) Trzeba odświeżyć nie tylko motocykl, ale i kombinezon. Jakiś czas temu zmieniłam kolorystykę motocykla, więc stary kombiak już nie pasował. Poszperałam i znalazłam antidotum - malowanie. Najpierw dokładnie umyłam cały strój. Starą farbę przetarłam acetonem. Potem malowanie. Do malowania użyłam farby Angelus Brand, kolor Volt (coś jak ral 1026), a potem lakier matowy z tej samej firmy (sklep jest w Stargardzie, ale można zamówić przez Internet ;) ).Oczywiście wszystko przeznaczone do skóry (próbowałam innymi specyfikami...nie polecam). Malowałam najzwyklejszym pędzelkiem. Drugą warstwę, czasem trzecią, nakładałam gąbeczką. Efekt - sztos! Farba trzyma się świetnie, nie kruszy się :D Na resztę skóry nałożyłam trochę czarnej pasty do butów, ponieważ sam krem nie dawał dobrego efektu nawilżenia i nie odświeżał tak dobrze czerni.

A dlaczego o tym piszę, skoro jest trochę na ten temat w Internecie? Ponieważ to, co sama znalazłam nie odpowiadało moim oczekiwaniom ( ͡° ʖ̯ ͡°) . Miałam małe elementy do malowania, a dokładniej do radykalnej zmiany koloru. Elementy wystawione na pracę i trudne warunki. W dodatku nie mogłam w żadnym sklepie w Warszawie znaleźć odpowiedniej farby, zaś pewien pan ze sklepu na Pradze zajmującego się skórami zaoferował mega drogą usługę...z innym kolorem. A ja chciałam zmienić kombi może nie profesjonalnie, ale co najmniej dobre. I chyba się udało :)
----------------------------------------------------
#motocykle
Trzcinogrzechotnikowo - Sezon motocyklowy tuż tuż :) Trzeba odświeżyć nie tylko motoc...

źródło: comment_KYoB3ZYpUHUCZXgOsNlqauHbqsuVfofT.jpg

Pobierz
  • 32
@MotoKubaPL: a to zalezy, jesli uzyla pasty z pigmentem, to wszystko inne czego sie dotknie bedzie udupcone. Pigment z pasty nie wchlania sie pomiedzy wlokna, bo sama pasta zwlaszcza na zimno daje efekt powierzchniowy.
Co do malowania pedzelkiem, nie bede sie wypowiadal, jest to mozliwe, ale nie znam produktu. Nie wiem tez jakiego lakieru uzyla, bo gama lakierow jest naprawde spora, od rozpuszczalnikowych poprzez miekie i twarde zywice PU, do akryli
Dobra, żeby nie było niejasności. Pomalowałam, wyczyściłam, jeździłam i wszystko się bardzo dobrze trzyma :)
Użyłam zwykłej pasty kiwi, której używałam do czyszczenia butów na unitarce dwa lata temu - działa. Niebywałe ;)
Użyłam "ANGELUS Acrylic Leather Paint Collector Edition 1oz" ze sklepu multirenowacja;
oraz "ANGELUS Acrylic Finisher 4oz MATTE" z tego samego sklepu. A jak już też bardzo komuś zależy, pędzelek mi został po malowaniu modelu czołgu, więc pewnie ze sklepu
@Trzcinogrzechotnikowo poradziło sobie bez problemu z pozostałościami po robalach, kombinezon od razu wydał się odświeżony i błyszczący.

@PMV_Norway o jakich mówisz? Akurat jak go kupowałem to miał bardzo dobre oceny i był w miarę tani (~23PLN) więc nie szukałem alternatyw ale na przyszły zakup mógłbym rzucić okiem