Wpis z mikrobloga

Każdy kto uważa że brak poparcia przez prawdziwego dolara tetherów powinien spokojnie przeanalizować swój cały proces myślowy bo jest kompletnie nielogiczny. Mało tego, świadczy o tym że najzwyczajniej dał się zmanipulować.

Powstały setki różnych krypto "z powietrza" nie są one poparte niczym. Uruchomiono na giełdach pary do handlu tych setek coinów z btc i są one wciąż obracane... I nic. Tu jakoś nikt nie ma z tym problemu. Jest ok.

Przecież tether to też taki zwykły coin jak cała reszta. I tak samo jak one jest on zamieniany z btc i go pompuje. ALe wystarczy że powiedział scamerski bitfinex o tym że to ekwiwalent dolara to wy bezmyślnie zaślepieni wywróciliście sobie myślenie. Nagle ten jeden nie może być z powietrza, musi mieć poparcie w dolarze. Inaczej tragedia.

Takie myślenie jest nieuzasadnione w żadnym aspekcie. Bezmyślnie łyknęliście że to dolar tak jak finex chciał. A to dokłądnie taki sam jak reszta coinów które pompują btc. Żadnej różicy. Śmieszne to.

Poważnie, przestańcie ślepo łykać co wbija wam ktoś do głów. Na spokojnie sami przeanalizujcie zasadność tego pod względem logicznym. Weź ten tether zmień mu nazwę, logo, rzuć na giełdę i kup za niego btc i nagle w cudowny sposób nie przeszkadza brak depozytu w banku. MADŻIK, HEHE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
LOGIC??? FUCK LOGIC!

No i kolejna rzecz że mamy ten tetcher, btc nim spompowane do jakiejś ceny i jest ok.
Nagle okazuje się że finex nie ma ani jednego dolaru w depozytach... I co? Nagle btc pęka???
A czy cokolwiek się ekonomicznie zmieniło? Nic. Po prostu usłyszeliście pewne zdanie i jedynie w umysłach zmieniliście status odbioru tethera. Po za tym zero zmian. I to miałoby wpłynąć na spadek? Bo w mózgach pojawiła się informacja? Ekonomia? Cokolwiek poza mentalnym odbiorem? Nic

Myślcie samodzielnie.

Setki coinów, nagle ktoś mówi: o ten to będzie dolar, traktujcie go jako dolar! Wy, ok ;) I tyle
Jak można tego nie rozumieć? Jak można postrzegać coina jako pół-fiat tylko dzięki temu że ktoś wam tak powiedział. A ten nagle zmienił ekonomiczne czynniki ;)

Bitcoin opiera się na matematyce, logice. Ludzie w krypto powinni posiadać ścisłe umysły. Powinni się opierać na zwykłej logice i dostrzegać bezzasadność powstania w stosunku do jednego z tokenów poparcia w fiacie.

Wciśnięto że jeden z tokenów masz traktować jako fiata i tylko tyle. Co to zmienia?
#bitcoin #kryptowaluty
źródło: comment_FKqdBlsiKZ1ukIoaEQXjzl4TVrhfjGVR.jpg
  • 28
@cyberpunkbtc: Ale mam nadzieję że kumacie ocb?
Wiecie, ktoś wykopie np. tether, wrzuci go na giełdę. Kupi za niego btc, jemu lekko cena urośnie i jest spoko. Ten token nie jest nazywany tetherem więc nie musi mieć poparcia w niczym ;)

A jaka wrzawa była, jakie przewidywanie armagedonu, strach..
@kryptomania: Ale wy nieogary jesteście ja #!$%@?ę ;)
Tak ,załadowany jestem i coś tam bredzę. Boję się o btc i robię jakiś niezrozumiały dla ciebie bełkot. Po poprzednich twoich popisach nie dziwię się że nic nie kapujesz. To dla ciebie taki bezmyślny zbitek słów, sensu nie widzisz tylko hieroglify jakieś dziwne?

Ty musisz żyć kompletnie biernie. Ktoś ci mówi że świat jakoś funkcjonuje i ty to po prostu akceptujesz bezmyślnie. albo
@kryptomania: A czy ja powiedziałem że się kopie? Dałem porównanie do byle czego, padło na eth i mogło być zamiast tego dostał w airdroppie. Co to zmienia niekumaty człowieku?
I schowaj te tępe uśmieszki bo tylko się kompromitujesz
A nawet gdyby, ok niech będzie to kopanie. Co za różnica czy się kopie? Tu się pojawia tether bo ktoś niby wpłacił dolary więc generowany jest w bloku, w przypadku kopania byłoby zamiast
@cyberpunkbtc: No i dobrze że tether powstał i że przyjęliśmy go za dolara. Na tym to polega, że powinniśmy współpracować i wypracowywać wygodne dla wszystkich rozwiązania. Tether większości, pewnie tak samo jak mnie, służy do uciekania przed spadkami i dlaczego miałoby to nie być w porządku? Bo nie ma pokrycia? A kogo to obchodzi?
Btc tak samo nie ma pokrycia.
@Manymouse: Dokładnie. Żłoto to też tylko pierwiastek. My uznajemy że jest coś warte i tylko tyle. Możesz mieć go i tonę , ale zależnie od okoliczności może ono nie być nie niewarte.
Wartość to bardzo względne pojęcie. W skrajnej sytuacji milion dolarów może być dla ciebie mniej warty niż butelka słodkiej wody.
Ja tylko tłumaczyłem że taka panika jest bezzasadna z ekonomicznego i logicznego pkt widzenia. Chodziło mi tylko o ten
Chodzi mi jedynie o brak wpływu na obecną cenę btc niezależnie od tego czy ma pokrycie czy nie.


@cyberpunkbtc: I tu się mylisz (w sprawie impactu). Co innego jak kurs shitcoina spada i tracisz - inwestujesz w gówno to liczysz się z ryzykiem. Jeśli nagle okazało by się, że 2.5 miliarda $ w USDT jest gówno warte i pieniądze stracili by nawet ostrożni HODLerzy z BTC i USDT w portfelu, a
@megaloxantha: Nie są fałszywe. Ja też nie uważam że jest niepoparty ale nawet gdyby nie był to co z tego? Np powstały miliardy w sforkowanym bikshu i ktoś za niego zaczyna kupować normalne btc to cena reaguje. A w czym jest poparty? W niczym. Nawet dolar prawdziwy nie jest niczym poparty. Tak naprawdę liczy się poziom gospodarki i sumaryczna liczba wszystkich aktywów i ich obrót za dobra. Jeżeli ich jest za
szkoda czasu na dyskusje z @cyberpunkbtc: to jakis oblakany czlowiek ktorego dopadl znany syndrom zachwalania na wszystkie strony krypto ktora posiada jeden zachwala liska bo go ma jak sprzeda to juz widzi minusy tak samo jest z holderami btc nie widza zadnych minusow tylko plusy ma rosnac do miliona nie ma lepszej krypto nikt sie nie zna tylko oni a pokazuja tylko swoja niska inteligencje i brak pojecia ekonomicznego skoro cos
@cyberpunkbtc: Bo to by oznaczało że duża część ludzi która myśli że sprzedała za dolary naprawdę nie ma nic.
że nigdy nie było rzeczywistego popytu na te ceny co były i duża część ludzi oddała kryptowaluty za darmo. Tak jakby ktoś powiedział że ma teleport i teleportował kupę ludzi, a potem przestał działać (= ceny spadły). Jako że kiedyś działał to wiadomo, że powtórka jest fizycznie możliwa.
A tu się nagle
@rosiv: Czy ty rozumiesz że przed tetherem było powstawało setki coinów? Za te coiny też kupowano btc i cena rosła. Naprawdę nie masz pojęcia o czym mówisz. Ekonomia jet zupełnie inna.

Prrzypomnij sobie pompę bicasha. Z 0,05 wartości btc był spompowany do 0,5 btc
A wiesz jak? Za pomocą kilku btc i bch o wartości kilkudzieisięciu tys. $ dwa boty sprzedawały między sobą za coraz wyższą cenę tylko tyle. My wytwarzamyć
@megaloxantha: Przeczytaj uważnie co napisałem.
O wartości każdego pieniadza liczy się to ile ich mamy w obiegu i jak stoi nasza gospodarka. Cofnij się 70 lat wstecz do 2 wojny światowej i ile wtedy było aktywów? Ile było nagle aktywów 10 lat później? i tak dalej. Twoje fiaty też były wytwarzane z niczego a to jak bardzo traciły na inflacji wraz z ich tworzeniem było uzależnione od wzrostu gospodarczego. Jeżeli mamy
@rosiv: Ja się odniosłem do ekonomicznego uzasadnienia bo ludzie mają wbite do głów że ten dolar musi gdzieś być prawdziwy co jest idiotyczne.

To że wszyscy nie wiedzą jak to działą i przestraszyliby się tego "oszukanego" tetchera to inna sprawa i widomo że spadła by cena. #!$%@? czy naprawdę myślisz że jestem tak tępy i tego nie rozumiem? Czy muszę pisać o każdej pierdfole? Wtedy ten teks błyłby 5x dłuższy