Wpis z mikrobloga

@Git: Jedyne dziecinne zachowanie tutaj to twoje, wyzywasz od gówna i próbujesz mi włożyć jakieś słowa do ust, klasa sama w sobie.

Dzieciaki się masturbuja do autotuna

jakie dzieciaki? Skąd pomysł, że tylko dzieciaki potrafią czerpać przyjemność ze słuchania muzyki w której użyty jest autotune? Masz na to jakieś dowody? Rozumiem, że redaktorzy Rolling Stone, którzy umieścili album niemalże w całości nagrany przy użyciu autotune na liście 40 najbardziej przełomowych w
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz:

nie wszyscy ale gdy chcesz zamaskować swoje niedociągnięcia wokalne to autotune używasz tak, że nie da się go niemalże rozróżnić od naturalnego głosu a nie zniekształcasz go do poziomu, w którym brzmisz jak robot.


Powiedziałbym, że są dwie szkoły maskowania braku umiejętności. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I takie dziwne eksperymenty pchają muzykę do przodu


Sam powiedziałeś, że autotune'a używa się od 20 lat. Używanie go więcej
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: gdy mówimy o rapie to akurat część liryczna jest ważna. Nie chciałem prowokować dyskusji na temat odczuć estetycznych co do samej muzyki, bo myślę, że to nie ma sensu, a jednak łatwiej od niej rozmawiać o tekstach i bogactwie jakie niosą.
  • Odpowiedz
@eru_iluvatar: no właśnie nie zawsze, są rapowe albumy, które zostały klasykami i zmieniły oblicze gatunku a lirycznie nic ciekawego na nich nie było, chociażby The Chronic od Dr.Dre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mikw:

Powiedziałbym, że są dwie szkoły maskowania braku umiejętności. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i do której należy np. Taco? Głos mu się załamuje jak rapuje bez autotune czy o co
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: autotune to shit. Uzywa sie go GLOWNIE do maskowania brakow wokalnych i chocby dlatego nalezy mu sie pregierz, banicja i zapomnienie.
Ja rozumiem, ze moze on byc uzyty jako efekt, ale jesli ktos tego naduzywa, to juz niemal na pewno swiadczy o tym, ze ma braki warsztatowe.
Za pomoca odpowiednich technik mozna wydobyc szereg naturalnych efektow wokalnych i takie cos szanuje milion razy bardziej i z pewnoscia bardziej mi sie
  • Odpowiedz
  • 0
mimo ze nie slucham ani taco ani quebo to nie rozumiem jak mozna nazwac ich ze sa slabymi raperami. Muzycznie sa najlepsi w PL. gdyby byli czarni i zza ocenanu to ich ocena tutaj by inaczej wygladala XDD
  • Odpowiedz