Wpis z mikrobloga

Dzisiaj jadąc, gość wymusił mi pierwszeństwo, więc mrugnalem mu światłami (zwykły zajączek), następnie strasznie się wlukl, po ok. 2 minutach jazdy licznikowego 40 na ograniczeniu do 50 przez przypadek znowu mrugnalem swiatlami, grzebałem w tempomacie i pół sekundy błysku. Gość mnie shamowal i wyszedł z mordą, uderzając mi pięścią w szybę. Strat żadnych, ale jest sens wysyłać film na policję? Mam nagranie z całego zajścia (nr rejestracyjny, twarz), widać jak podchodzi do mojego auta i słychać uderzenie. Co mu za to grozi? Chciałbym, abym faktycznie odczuł, bo te zachowanie było naganne, za takie coś robić to co zrobił, gruba przesada.
#samochody #motoryzacja #polskiedrogi #policja
  • 16
@niochland: a jak mieliby kogoś ukarać za przekroczenie prędkości dysponując jedynie nagraniem wideo z kamery z marketu? Światła drogowe to co innego, jeśli będzie to widać na nagraniu i świadek to potwierdzi, to policja może skierować wniosek do sądu.

przez przypadek znowu mrugnalem swiatlami, grzebałem w tempomacie i pół sekundy błysku


@BardzoWyimaginowanyNick: tak było. To tak jak wykopki, które myślą, że mogą w każdej chwili zahamować i w razie czego
@Qantas:

To tak jak wykopki, które myślą, że mogą w każdej chwili zahamować i w razie czego tłumaczyć się przebiegającym przez jezdnię psem - polecam sprawdzić jak sądy podchodzą do takich kretyńskich tłumaczeń.

Przecież on właśnie tak zrobił, mimo wszystko się zastanowię. No ale jak ktoś trąbi to ciekawe czy też jest to używane za nadużycie?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BardzoWyimaginowanyNick: Oczywiście. Nawet gdybyś umyślnie zwrócił uwagę na utrudnianie ruchu to właściwą reakcją powinno być albo ułatwienie wyprzedzenia albo przyspieszenie, jeśli jest to możliwe. Natomiast opisana reakcja kwalifikuje zdecydowanie na badania zdrowia psychicznego.
@BardzoWyimaginowanyNick: Zgłoś, może mu #!$%@?ą jakieś stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. Przynajmniej ja za spacer po jezdni w celu przykozaczenia do kolesia z innego samochodu bym ukarał i w ten sposób usprawiedliwił. Spróbuj, najwyżej zespół ds. wykroczeń umorzy w #!$%@?.