Wpis z mikrobloga

#niepelnosprawni

Drogie Mirki i Mirabelki, mam koleżankę, która jest niepelnosprawna ruchowo. Właśnie skończyła studia, niestety nic "życiowego", głównie ze względu na problemy w poruszaniu się. Nie miała większego wyboru i poszła na to, co było dla niej dostępne w regionie, czyli pedagogikę.

Chciałbym jej pomóc znaleźć jakąś pracę, zajęcie, nawet niekoniecznie płatne, bo bardziej chodzi o to, żeby coś w ogole robiła. Niestety jej choroba nie pozwala na funkcjonowanie bez pomocy osób trzecich, więc praca poza domem odpada. Oczywiście pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to #praca zdalna.

I tu właśnie mam pytanie do was, w co ewentualnie ja popchnąć? Jakaś #grafika , czy może strony internetowe, #programowanie jakieś? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że będzie musiała się uczyć od podstaw, ale to akurat nie problem, bo czasu i chęci ma aż nadto.

Nie chcę zawracać wam gitary za bardzo, ale jak macie jakieś pomysły, to proszę dajcie znać, może coś z tego wyjdzie...
  • 33
@Zibi23: to wlasciwie wyjdzie dopiero w praniu, ze tak powiem. Cale dotychczasowe zycie byla glownie skupiona na rehabilitacjach i leczeniu, to ciezko powiedziec, w czym moze byc ewentualnie dobra
@bzykit: To może niech pójdzie front-end na początku html, css, js itd. jak to ogarnie to może starować na jakiś staż opłacany przez pefron na pewno jakiś janusz-biznesu się znajdzie. Może powiedz z jakiego województwa jest będzie łatwiej polecić kogoś
@bzykit chodziło mi bardziej o to, czy jest dobra z matematyki, z logicznego myślenia etc. czy może bardziej wyobraźnia przestrzenna, albo umie szybko liczyć w głowie... No nie dasz piekarzowi programu do napisania, czy strony do zaprojektowania.