Wpis z mikrobloga

@rees90 xD jak chcesz tym autem pojeździć dłużej to lepiej to zrobić porządnie. Chyba,że zamierzasz zmienić w niedługim czasie to sprzedawaj.

Bliżej Warszawy mógłbym Ci polecić jedną osobę.

Ale imho z 5-7 tys z częściami trzeba szykować.

Podczas kupna auta zdawales sobie sprawe,że taka droga jest wymiana rozrządu.

Objawy jakie masz? Grzechoczą podczas rozruchu?
@methanex:
Chcę nim jeszcze pojeździć, bo bardzo mi pasuje. Poza tym, patrząc na aktualne ceny to mocno straciło na wartości, więc średnio mi się opłaca sprzedaż.

Wiedziałem mniej więcej xD

Objawy są takie, że coś tam słychać przez sekundę przy odpalaniu rano, ale nie potrafię z pewnością stwierdzić, że to rozrząd.
@rees90 ale to tylko przez sekundę grzechocze i potem normalnie pracuje? Równo chodzi silnik itp.?

Jak jest nagrzany silnik to słychać grzechotanie? Czy wszystko ok
@rees90 to możesz odetchnąć. To grzechocze nastawnik-napinacz rozrządu. Standardowo w każdym audi grzechocze z rana na zimnym. Nawet jak wymienisz nastawnik to też będzie grzechotac. Powodem jest to że przez pierwsze sekundy nastawnik działa na sucho bez oleju i stąd te grzechotanie. Po długim postoju cały olej z niego spływa. Możesz się pokusić o zmianę oleju. Lejesz 5w30? Zmieniłem u siebie na 5w40 valvoline synpower i przestał grzechotac. Ten łańcuch na dole
methanex - @rees90 to możesz odetchnąć. To grzechocze nastawnik-napinacz rozrządu. St...

źródło: comment_eKvcE5rd1D6C3I1l5MfTpCN5Kyoe6Awy.jpg

Pobierz
@rees90 ja mam taki sam silnik, 220k przebiegu (na 99% taki ma) i się zastanawiam też nad tym ile ten rozrząd tam wytrzymuje. Ale mój tak nie chrobocze na zimnym odpalonym, także nie chcę Cię straszyć Mireczku ale coś tam jest nie halo.
No i czy rzeczywiście masz tam taki przebieg czy coś kręcone było ))¯_(ツ)_/¯
@Thunder_in_Paradise rozrząd w tym modelu rozlatuje się przy 120tys km ale również może przejechac 400kkm.
Tak samo jest z 3litrowym dieslem w przed lifcie C6. Rozrząd i wtryskiwacze wytrzymują 200tys km. Za całość znajomy płacił 12tys. Miesiąc po kupnie wyszło.

@rees90 proponuję podpiąć vcds i posprawdzac poszczególne parametry silnika,będziesz mógł sprawdzić czy rozrząd jest dobrze ustawiony oraz jakie parametry mają oba nastawniki podczas jazdy. Blok 90 oraz 93 w vcds.