Wpis z mikrobloga

Jak cie piźnie DC o stosownym napięciu to masz elektrolizę w ciele i szlag Cie trafi, a przy tym samym napięciu AC jest szansa na dalsze mirkowanie


@CantRest: Czy wy jesteście #!$%@? normalni? i jeszcze cie plusują.... nawet nie zniżę się do twojego poziomu, żeby bardziej to skomentować.

@NiepodlegleWybrzezeKlatkiSchodowej: Tylko dlatego, że transformatory działają tylko na prądzie przemiennym. Gdyby tak nie było, to raczej nie przesyłalibyśmy prądu przemiennego.
Aby przesłać
  • Odpowiedz
@Dzonzi: Ale przyturlałeś się z elektrody czy jak? może i trochę się rozminąłem z wysokością napięcia ale generalny sens wypowiedzi o elektrolizie się zgadza więc popuść gumkę i idź dalej lutować drutki.
  • Odpowiedz
@CantRest: Napiecie przemienne jest dużo bardziej niebezpieczne, bo powoduje fibrylacje komór serca. Ba! akurat 50Hz jest praktycznie najniebezpieczniejsze dla człowieka. Wysokie częstotliwości, powyżej 100 Hz i niższe niż 20Hz są bezpieczniejsze.
Z tego faktu wynika wiele następstw, np. bezpieczne napięcie przemienne jest połowę niższe od bezpiecznego napięcia stałego, zabezpieczenia przeciwporażeniowe muszą zadziałać odpowiednio szybko, aby właśnie nie nastąpiło migotanie komór.
  • Odpowiedz
@Dzonzi: Prawda, widzę, że potrafisz jednak rzeczowo napisać a nie rzucać niepotrzebnymi "kurkami". Ciągnąc temat zapytam (bo nie wiem) co się stanie z człowiekiem poddanym dajmy na to pod DC 220V/1A albo DC 220V/20A przez 1s ??
  • Odpowiedz
@CantRest: Spali go. 1s to zdecydowanie za długo jak na takie prądy. Może czasami, komuś udałoby się przeżyć, ale gdyby mi dawali miliony żeby dać się tak porazić to bym nie zaryzykował.

Oczywiście zakładając, że faktycznie taki prąd popłynie, bo to zależy od naszej aktualnej rezystancji. Generalnie przyjmuję się opór człowieka jako 1000 ohm, czyli przy napięciu 220V, przepłynie prąd 220mA - to akurat też zdecydowanie wystarczy żeby zabić człowieka. Najlepsze
  • Odpowiedz