Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy informacyjnej. Dzowni do mnie mój wspaniały ojciec zrozpaczony"komputer mi policja zablokowała:D" (oczywscie wiem ze to ten pieprzony scam) ale jestem daleko od niego i przez najbliższe 8h nie będę w stanie mu pomóc. Jakie są sposoby żeby pozbyć się tego gówna oraz czy byłbym to w stanie wytłumaczyć zdalnie? Jak nie to mi ojciec przez te 8h na zawał zejdzie niż jego biały rycerz przybędzie( ͡° ͜ʖ ͡°)
#komputery
  • 13
@Shusey: Jak jesteś pr0 haxxior to mozesz poszukać na internecie jaka dokładnie jest to odmiana wirusa. Niektóre były tak słabo napisane, że udało sie stworzyć aplikacje deszyfrujace.
@Shusey to nie musiał bym od razu ransomware. Mojemu bratu też "policja" zablokowała komputer, wystarczyło go uruchomić w trybie awaryjnym i posuwa parę rzeczy z rejestru. A co posuwa znalazłem w necie przepisywać fragment tekstu z tej śmiesznej spreparowanej strony. Możesz też użyć funkcji przywracania systemu
@spoxman: @Shusey: Dlatego mówię, 99%. Te wszystkie stare, proste wirusy już po prostu nie działają więc obstawiałbym jednak ransomware, które są w szczycie popularności.

No chyba, że windows nie patchowany od miesięcy i nawet windows defender wyłączony... ale to jaki jest sens podłaczać taki komputer do sieci?
@foxbond: Zobaczymy =D licze na opcje zabawy w rejestrze. Ma nauczke nicpoń hultaj jeden, jak już chce oglądać to młody padawan musi go nauczyć jak( ) Dzięki za informacje