Wpis z mikrobloga

Hej Mirki ;)

W nawiązaniu do ostatniego znaleziska o wynikach badań żywności, zgodnie z radą niektórych mirków, poszedłem dalej. Będę robił takie porównania cyklicznie w przypadku jeżeli pokażecie zainteresowanie i będziecie chcieli wesprzeć te działania finansowo.

Znalezisko ze zbiórką pieniędzy

Założyłem blog, o czym zawsze bardzo mocno marzyłem, wpis na blogu na temat dalszych działań.

Zakładam autorsi tag #badaniakajbela oraz: listę do wołania na mirkolisty

Co się wydarzyło jeszcze ciekawego? Dwa artykuły w ogólnopolskich mediach (dzięki za osiągnięcie reporter :)), mój wykop ma prawie 4000 wykopów i 126 tys. wyświetleń.

Jesteście niesamowici :)

Wołam wykopujących znalezisko o wynikach badań włoszczyzny.

#nauka #jedzenie #zdrowie #weganizm #zdrowazywnosc #ekologia
  • 94
  • Odpowiedz
@kajbel: spoko, fajna inicjatywa. Jeśli będziesz miał możliwość to możesz ogarnąć sprawę skuteczności usuwania pestycydów z warzyw (skoro ich zawartość była najbardziej widoczna w badaniach). To znaczy czy mają sens takie działania jak zwykłe mycie, moczenie w wodzie z sodą czy ozonator,.
  • Odpowiedz
Powodzenia. Fajna inicjatywa ale dużo pieniędzy może pójść w błoto. To są drogie badania i pamiętaj, że producenci są świadomi tego, że takie badania są prowadzone przez podmioty handlujące ich towarami. Co więcej dużo firm ma swoje laboratoria sprawdzające produkty przed wypuszczeniem na rynek. Jak np. mleko wychodzi o składzie 1,5% tłuszczu to tam jest 1,5% tłuszczu +/- 5% czyli 1,427-1,575. W zasadzie mlekiem można kalibrować tłuszczomierze:) Pracowałem także w firmie, która
  • Odpowiedz
@kajbel: brawo! Prośba o jedno - nie próbuj czegokolwiek ukrywać, korzystać z kasy z firm zewnętrznych (czytaj: producentów żywności), bo skończy się to tak, że stracisz zaufanie bez żadnej zwłoki, lepiej biedować, niż przestać być traktowanym poważnie. To oczywiście nie wyklucza reklam, ale pamiętaj o blockerach lub fałszywych klikaczach - ciekawe ile na tym zarobisz, ale tu nie widzę pola do traktowania tego jako nieuczciwości.

Powodzenia!
  • Odpowiedz
z mojego punktu widzenia istotne by były badania nad obecnością pozostałości po sterydach (bo antybiotyki badał ostatnio NIK) w mięsie kurczaka, indyka itp.
znam hodowcę drobiu i wiem, jak to się odbywa, on swojego mięsa nie zje za żadne pieniądze, ale ja sam ciekaw jestem, czy naukowo mięso z tego typu hodowli jest faktycznie "inne" od hodowanego bez żadnych sterydów antybiotyków i wszelkiej maści ulepszaczy.
  • Odpowiedz
@kajbel: Nie wiem, gdzie przeprowadziłeś te badania. Po wpisach sądzę, że w SANEPIDzie. Musisz wiedzieć, że SANEPIDY mają słabiutkie maszyny do tego. Oznaczają pozostałości coś ponad 100 substancji i nie mają wystarczających czułości. Najlepsi w Polsce oznaczają ponad 400 substancji. My wzięliśmy na tapetę płatki śniadaniowe. W badanych produktach znajdowaliśmy po kilkanaście pestycydów w jednym produkcie, ale też znaleźliśmy czyste produkty. Na 200 produktów znaleźliśmy 10 czystych. Zerknij sobie na naszą
  • Odpowiedz