Wpis z mikrobloga

Jestem za zakazem handlu i nie rozumiem Waszego bólu. Przecież jest on po to żeby większość nie musiała iść do pracy, a nie po to żebyście nie mogli robić zakupów. Nie rozumiem co jest w tym złego, ze wąsaty Janusz nie będzie kazał Grażynie stać przy kasie ... Dajcie ludziom odpocząć, a nie jęczycie ze nie można zakupów zrobić, przecież ktoś musi Was obsługiwać. #zakazhandlu
  • 68
@cup12552: w społeczeństwie pochłoniętym konsumpcjonizmem taki otwierający oczy zakaz popieram. wiadomo, ze ‚elitarna’ społeczność wykopu nie jest tym zaślepiona, ale niestety w skali kraju jesteśmy marginesem. Może rozpocząłem od złej narracji odpoczynku dla pracujących, ale spróbujmy popatrzeć na to od tej strony.
Zresztą, niech mnie ktoś oświeci, ale czy do tej pory dwie niedziele w miesiącu nie były ustawowo wolne?


@pax_psychicae: co czwarta niedziela dla pracownika jest wolna (sam tak pracuję) oczywiście oprócz tych w które wypada wolne z grafiku czy z racji święta ustawowego - tylko było to tak zorganizowane, żeby nie cierpiały na tym osoby trzecie, a teraz #!$%@? wszyscy maja wolne w tym samym czasie.