Wpis z mikrobloga

#xiaomi #lightinthebox #redmi5plus
Drodzy Mircy,
Parę dni temu kupiłem na Lightintheboxie Redmi 5 plus Link
Ale nie sprawdziłem przed kupnem czy to będzie wersja Globalna czy Chińska czy może Chińczyk z romem globalnym.
Telefon jeszcze w drodze, ale chciałbym się upewnić jak mogę odróżnić wersję chińską od global oraz jeśli to będzie chińczyk z romem global jak odczarować go do normalnego chińczyka tak żebym mógł robić aktualizację.

Dzieki
  • 20
@breja: własnie chyba już za późno bo w drodze telefon jest.
Ubezpieczenie od VATu wynosiło dokładnie tyle ile zapłacę VAT, a raz już miałem ubezpieczenie od vatu i nic nie dostałem.

Z tego co teraz na forum MIUI piszą że tam jest fejkowy rom global.
@WallAR: daj znać jak zaktualizujesz, bo widze że jest już wersja 9.5.1, a ja dalej jestem na 9.2 tak samo jak Ty z lightinthebox, a chciałbym sprawdzić te gesty :) Troche się cykam, bo niby jak jest gównorom i nie zrobisz full wipe to można zbrickować telefon.
@WallAR czyli to jednak jakis syfrom? ( ͡° ʖ̯ ͡°) podrzucisz link do jakiejs intrukcji z ktorej korzystales? W skrocie trzeba zainstalowac china rom zeby dostac sie do supportu xiaomi i poprosic o sciagniecie bootloadera, wgrac global?
@WallAR te wgrywanie przez testpoint, dobrze rozumiem polega na zetknieciu dwoch stykow razem tak? Troche kombinowania widze jest z tym, sciagalem bootloadera kiedys z mi4c i tak kombinowac nie trzeba bylo