Wpis z mikrobloga

@Zahary_pl: wróciłem w w środę i mogę polecić: lagoon car rental w Kefliaviku. Mieliśmy perypetie z przebitą oponą a nie naliczyli żadnych dodatkowych opłat (mieliśmy tylko CDW).
Tylko bierz auto 4x4, chyba że będziesz zwiedzał ok. Reykjaviku i płd stronę wyspy ;)
@gd_troll_dalur: przeklikałem rezerwację i widzę, że na końcu oczekują podania danych karty kredytowej, ale nie podają szczegółów - tzn. ile i kiedy zamierzają obciążyć..
Pamiętasz może ile kosztowała Cię rezerwacja ? Jaką kaucję biorą ? Akceptują kartę Revolut ?
@Zahary_pl: środki z karty kredytowej zostaną od razu obciążone w ISK, później bank Ci to przewalutuje (zerknij jaką masz prowizję banku - z reguły 2 lub 5%). Ja zapłaciłem 560 zł za Kio Rio - od czw do wt (tylko z CDW). Tak jak wcześniej pisałem to polecam brać coś z wyższym zawieszeniem.
Kaucji nie biorą. Co do Revolut, to nie mam pojęcia. Jeśli przejdzie płatność to pewnie akceptują.
Polecam tę
@Zahary_pl: Niestety Islandia jest b. drogim krajem jeśli chodzi o ubezpieczenia. Koszt ubezpieczenia może być wyższy niż sam wynajem auta. Co ciekawe większość wypożyczalni na Islandii nie znosi do 0 zł udziału własnego w szkodzie.
Na 99% wypożczalnie nie uznają tego ubezpieczenia tj. w przypadku szkody zablokują Ci środki na karcie kredytowej. Później powiadamiasz icarhireinsurance o szkodzie, przesyłasz im papiery od wypożyczalni/zdjęcia szkody. Dalej będzie wyjaśnianie/likwidacja szkody pomiędzy icarhireinsurance (a oni