Wpis z mikrobloga

Niemcy coraz częściej dzwonią pod numer ratunkowy 112.
Roczny koszt utrzymania pogotowia w Niemczech to dwa miliardy euro .Koszty podwoiły się w ciągu ostatnich 8 lat.
Łącznie pogotowie musiało wyjeżdzać do akcji 5,2 miliona razy w ciągu roku.Sla porownania w Polsce w 2016 r. odnotowano łącznie ponad 3,1 mln wyjazdów/wylotów zespołów ratownictwa medycznego na miejsce zdarzenia.

Władze zastanawiają się nad połączeniem numeru 112 i numeru 116 117 ( jest to numer centrali w Niemczech pod którym można poprosić o przyjazd lekarze w godzinach w których lekarz rodzinny nie przyjmuje , za zwyczaj między 16-7 rano )by lekarz decydował czy trzeba wysłać ambulans czy wystarczy późniejszą wizyta lekarza.



#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech



http://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/notruf-kosten-fuer-einsaetze-von-rettungswagen-steigen-drastisch-1.3881797

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/zdrowie/zdrowie/pomoc-dorazna-i-ratownictwo-medyczne-w-2016-r-,14,1.html

#medycyna #sluzbazdrowia #pieniadze #polska #ratownictwo #statystyka
  • 12
@spokojnie_to_ja: jeśli masz siły to prowadź dalej, siedzę w de i takie ciekawostki zawsze mnie interesują, szczególnie że robisz ciekawe zestawienia, również w porównaniu z Polską.
Poza tym Twoje wpisy są zawsze rzetelne, źródła zawsze podane (szczególnie niemieckie pozwalają mi więcej poczytać w języku)
Jeden z niewielu obserwowanych tagów.
Pozdrawiam
@spokojnie_to_ja trochę bez sensu bo jak ten lekarz ma zdiagnozować kogoś przez telefon... będzie i tak wysylal karetkę bo jak powie komus że można poczekać a ten ktoś nagle za 2 godziny zejdzie to będzie jego wina i nie będzie ryzykowal
@lazer dzwoni gościu po karetkę bo ma poziom cukru we krwi powyżej 500, przyjezdza pogotowie
Dzwoni gości i mówi że ma poziom cukru we krwi powyżej 500 lekarz z centrali pyta się go jaka insulinę bierze i kiedy ostatnio zrobił sobie zastrzyk.Poczym mówi mu żeby zrobił zastrzyk z tylu i tyłu jednostek insuliny i zmierzył poziom za 20 minut ..

Tak myślę żeby mogli to działać teoretycznie