Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki,

jestem na kupnie nowego smartfona. Obecnie mam Xiaomi #redminote2, natomiast bateria w nim pada na pysk już któryś raz, zamierzam kupić nowy telefon. Co polecacie z poniższej listy? Powiedzmy do 700 zł.

1. Xiaomi Redmi Note 4 (lub Redmi Note 4X - jaka jest różnica?)
2. Xiaomi Redmi 5 lub 5 Plus
3. Xiaomi Mi 5x (lub A1 - jaka jest różnica?)

Ma ktoś któryś z tych telefonów i poleci coś? Jeżeli wysyłka jest z Gearbesta z G-W-4 to gwarancja realizowana jest w Polsce?

#xiaomi #redminote4 #redminote4x #redmi5 #redmi5plus #mi5x #mia1 #telefony #chinskiecuda #gsm #smartfon
  • 15
@Stelmi00: Note 4 - ma pasmo LTE na Polske, 4X nie ma. Kup ze Snapdragonem w każdym razie. 5 Plus ma wyświetlacz 5.99, natomiast Note 4 ma 5.5. 5 Plus ma mniejsza troszkę baterię, procesor ten sam, nie ma NFC, nie ma usb-c. Parametry są w miarę podobne.
@Stelmi00: miałem Mi A1 niecałe dwa tygodnie, kupiłem tylko po to by się nim pobawić. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na Androidzie 7.1.2 działał w porządku. Bateria mi wystarczyła na ~2 dni z 5 - 7h włączonego ekranu przy moim używaniu. Jeżeli przyzwyczaiłeś się do mnogości ustawień z MIUI przesiadka na czystego Androida może być bolesna.
@polock: Nie narzekam na jakość rozmów, idealnie słychać porównując Note 4 do iPhone 6s.

Pytanie odnośnie 5 Plus. W tym modelu nie ma już oddzielnych "przycisków" menu, home, back, są razem z ekranem. Czy przy robieniu screenshota będzie je widać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stelmi00: prawdę mówiąc, to pierwszy komentarz jest najbardziej wartościowy. Ten telefon ma wszystkie wymienione wyżej xiaomi pod sobą. A miui możesz sobie zainstalować, chociaż ja używam aosp extended, ze względu na mnogość opcji i optymalizację baterii
@Stelmi00

Redmi 5 Plus 5.99 cala jest węższy niz Redmi Note 4 5.5 cala, ma po prostu cieńsze ramki wokół wyświetlacza

W moim odczuciu R5+ leży wygodniej w dłoni niż RN4, zerkanie na cale nie ma obecnie sensu
@Stelmi00 Mam redmi 5 plus od okolo 3 tygodni i jestem zadowolona, mam wersje 64/4. Kupiłam na allegro bo nie lubię czekać. Bateria trzyma długo, przy normalnym użytkowaniu spokojnie 2 dni