Wpis z mikrobloga

@corinarh: Dziwne. Ja w niektórych grach używam upscalingu do 4k i mam 60 FPS. Wyjątek to tomb raider ale to wina już procesora

Masz 3Gb 1060 czy 6 Gb? Ja mam inno 3D ze sporym chłodzeniem więc nie obniża taktowania bo się nie przegrzewa
@Aryo kiedy podchodziłem do morza w mieście Khorinis grając na maksymalnych detalach to były mocno odczuwalne spadki FPS. W dworze irdorath kiedy odwracalem się w stronę okrętu to było podobnie.
@JakTamCoTam: w chwili wyjścia Gothic 1. Ilość możliwości w grze robiła wrażenie jak i fakt że npc jedli, spali, bronili swoich mieszkań czy jak są w większej grupie to próbują cię oflankować. Ja poznałem Gothic o wiele później ale nadal byłem miło zaskoczony :)
@JakTamCoTam: Teraz dochodzą problemy z silnikiem gry. Gothic bardzo słabo działa na windows 10 i trzeba wgrywać łatkę poprawiająca optymalizację pod nowy system.
@Aryo: I dalej zarzyna proca, jeśli zechcesz SystemPackiem zwiększyć odległość i dokładność rysowania świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cóż, Gothic (ZenGin) działa na prehistorycznych instrukcjach zmiennoprzecinkowych x87, a optymizacja nowych procesorów pod nie jest z generację na generację coraz słabsza. Pozostaje czekać na ReGoth, bo jak całkiem wywalą x87 z procesorów to już nie pogramy więcej w oryginalnego Gothica xD
@idewons: jakiś typ pisze silnik od 0 więc jest nadzieja. Druga rzecz to zawsze zostaje virtualbox i postawiony na nim windows xp lub ten emulator do M$ ale on jak na razie jest tylko w wersji pro
@Grigorian: nie pamietam dokladnie detali ale np. AC Origins mial dropy caly czas na ~high (na ultra nie pograsz), Wildlands to samo co AC, Kingdom Come Deliverance dropy na high z cieniami na mid tez jest masa dropow, Wiesiek 3 dropy w lesie z 74fps do 52fps na high, BF1 byl nie grywalny dopoki nie wymienilem i5 2500k 4.3ghz na i7 7700k, Divinity OS2 dropi fpsy jak zaczyna cos sie dziac