Wpis z mikrobloga

Mirki.. hmm #freelance #grafika #grafikakomputerowa
Czy z projektowania prostych materiałów graficznych (logo, wizytówki, ulotki) na freelanserce idzie się utrzymać? Czy ktoś z was żyje łapiąc zlecenia przez neta? Jakie są wasze wrażenia?
Jak przeglądam te strony typu freelancer.com czy grupy na facebooku to odnoszę wrażenie, że pół polski (i całe Indie) robi teraz w tej branży (a drugie pół sugerując się wykopem to programiści15k i bitcoinowi milionerzy) Na stronach z konkursami do jednego logo za 300 zł zgłasza się po 100 osób xD

Jakie są wasze odczucia?
  • 4
@Bellamirka: Na początku jest ciężko , szczególnie w polskich realiach. Dlatego polecam nasawienie się na rynek zachodni i szukanie klientów, dla których ważniejsze jest dostarczenie projektu na czas i w dobrej jakości niż cena. Pracując dla dużych koprporacji czasami mam wrażenie, że jakiejkolwiek ceny bym nie powiedział dla nich będzie to w porządku. Czasami jak nie mam czasu rzucam cenami z kosmosu i w ciągu 5 lat tylko raz ktoś nie
@Bellamirka: Pisałaś o stronach z konkusami: Wiem, że to zło, wiem że środowisko tego nie akceptuje, ale muszę przyznać że duża część moich klientów mam właśnie z takich stron. Przykład z ostatniego roku: wygrałem konkurs na Landing Page za $500. Później zgłosił się do mnie klient, który potrzebował 10 podobnych stron, które różniły się w tylko obrazkiem w headerze i treścią. Za każdą powiedziałem stawkę taką samą jak za tą, którą