Wpis z mikrobloga

#android #programowanie

Mam plik *.jpeg na którego zawartości chcę przeprowadzić testy jednostkowe. To znaczy mam zestaw funkcji których działanie chcę przetestować na tym pliku. Obliczanie histogramów, obliczanie częstości występowania koloru itp.

W tym celu muszę do klasy z testami wczytać jakoś tą bitmapę. Niestety do tego potrzebuję klasy BitmapFactory, a ją kompilator każe mi zmockować. No to ją zmockowałem i taki jest efekt:

https://pastebin.com/Em8PPEGm

Funkcja ładująca obrazek niestety zawsze zwraca null. Plik na 100% istnieje i jest widoczny. Jako że nie bardzo się na tym znam, podpowiedziałby mi ktoś czy ja się do tego w ogóle dobrze zabieram? Czy to w ogóle robi się w ten sposób? Co może to stanowić problem?
  • 2
  • Odpowiedz
@piotrek-5: Jeżeli są to zwykłe unit testy (takie, które nie wymagają urządzenia/emulatora) to znaczy, że Android SDK jest w nich niedostępne i nie możesz użyć BitmapFactory.
  • Odpowiedz
@piotrek-5 Nie znam się na androidzie, ale domyślnie to mock zwraca null z każdej metody, a ty tam właśnie zwracasz wynik wywołania metody z mocka. Lepiej poszukaj w dokumentacji, skąd wziąć to BitmapFactory, lub sprawdzaj, co trafiło do mocka. Inaczej taki test jest bez sensu.
  • Odpowiedz