Wpis z mikrobloga

@KolegaPatryk: Przyglądałem się trochę temu tematowi, samochody tutaj są ogólnie droższe niz u nas(lepiej wyposażone), więc po dorzuceniu podatków i opłaty nie widzę jakby to się miało opłacać w przypadku egzemplarzy w b.dobrym stanie. Stąd podejrzewam że do Polski jadą zazwyczaj lekko uszkodzone albo zmęczone egzemplarze.
@snowboarder: Prawda tylko to jest Schlieren nie Zurych. IMHO wszystko zależy od tego jakie masz oczekiwania odnośnie standardu, jak długo chcesz dojeżdżać do pracy (co nie jest tak wielkim problemem bo komunikacja jest genialna w porównaniu np do Krakowa).
@fanatic: S samym angielskim da się żyć. Jak przyjechałem do Genewy, to gadałem tylko po angielsku i nie miałem problemu z dogadaniem się u lekarza, w sklepie, podatkowni, czy ubezpieczalni. Inna sprawa ze znalezieniem pracy, tu fakt obecnie może być problem, chyba ze IT, albo w jakiejś organizacji międzynarodowej, a tych w Genewie od groma.
@ScroogeMcDuck: no jak, Schlieren to wiem ze nie Zurich - moze patrzyles na adres Migrosa jako oferenta bo akurat on ma tam siedzibe ( ͡° ͜ʖ ͡°) oba mieszkania sa po przeciwnej stronie miasta(jeszcze ZH). Ale sie zgadzam, komunikacja jest fantastyczna i nie ma problemu aby mieszkac kawal drogi za miastem, w robocie mam sporo osob mieszkajacych w Basel - na mapie kawal drogi, w wychodzi im
@snowboarder: Prawda :) Zawsze trafiaja sie perelki, im dalej od miasta tym na wiecej mozna sobie pozwolic (koszty, standard, etc). Na koniec dnia zawsze sprowadza sie do tego co kto lubi i jakie ma oczekiwania. Niestety pierwsze aplikacje o wynajem mieszkania (bolesnie) potrafią weryfikować plany.

Dużo się mówi o pracy, mieszkaniach, kosztach życia ale mało kto jest świadom ile kosztują tutaj przenosiny na samym starcie (depozyt za mieszkanie, zakup mebli, czynsz,
@manedhel: a mnie interesuje kwestia społeczna, w której części mieszkasz? Jak z językiem (głownie chodzi mi o niemiecki) i jak komunikatywność ludzi, słyszałem sporo negatywnych opinii na otwartość szwajcarów.
mnie ciekawi jak to zalatwic tzn mieszkasz w szwajcari i jaki pierwszy krok?


@IceEskimos: nie napisze nic nowego oprócz:
1. trzeba #!$%@?ć
2. sam angielski wystarczy, ale warto mieć miejscowy język
3. wynajmij mieszkanie, zrób lokalny PESEL/NIP i idź do pracy
4. "no o robotę ciężko ale jak masz głowę na karku i jesteś w miare ogarnięty to da radę bez problemu hehe"
za każdym #!$%@? razem ( ͡° ͜