Wpis z mikrobloga

@arte008: zainteresowali mnie java academy;) innych ofert z korpo nie mam(sam siedzę w gamedevie teraz krakowskim). Nie myślałem jakoś poważniej o korpo, ale ta oferta wydaje się całkiem sensowna. Jutro lub w piątek mam nadzieję z nimi porozmawiać i dowiedzieć się szczegółów. Bardziej mnie teraz interesuje jak w ogóle wygląda praca w epam.

A druga sprawa, że zastanawiam się jak ogólnie wygląda praca deva w korpo:D
@Mr_Swistak: byłem devem, kasą sie nie martw - jeżeli będziesz sumiennie pracował (wiem jak to brzmi w korpo) to szybko zaczniesz zarabiać. Jak byłem devem to pracowaliśmy w Scrum (backlog, sprinty, retro) + inspekcje kodu + testy automatyczne - wszystko na dobrym poziomie. CRami z PRODa doraialem sobie do pensji + liczne delegacje jako dev, zeby zrozumiec ze to co robie jest wazne, a nie #!$%@? warte. Byly spiny przed PoC
@Mr_Swistak: Change Request (zmiana w zakresie projektu), Produkcja (srodowisko gdzie pracuje konowy urzytkownik, a nie stakeholder (interesariusz) - z ktorym prowadzi sie analize - development robisz pod stakeholderów, ale na końcu szary użytkownik z tego korzysta - więc jak stakeholder był #!$%@? to nie zadbał, żeby jego część była dobrze zrobiona zgodnie z procesami organizajci klienta i trzeba wprwoadzić usprawnienia i to jest dodatkowy hajs do kontraktu), Proof of Concept, Demo
praca zwyklego deva w korpo to 8h i do domu

@arte008: No to zależy jakie korpo. Może dla juniora tak, ale jak już masz jakieś większe doświadczenie to jak się wywali coś ważnego na produkcji to siedzisz i naprawiasz razem z resztą zespołu. Dodatkowo, z tego co wiem, EPAM to outsourcing, więc wiele zależy od klienta do jakiego trafisz.
Ktoś wie jaka to konkretnie wiedza - Java-Basic knowledge?
Wcześniej uczyłem się cpp, ale widząc brak juniorskich ofert zacząłem uczyć się Javy, stąd pytanie.