Wpis z mikrobloga

@Amestris: Jakas DOBRA ksiazka bylaby dobrym wyborem dla osoby kompletnie zielonej, ale nie wiem czy istnieje taka przetlumaczona na nasz jezyk. Problemem duzej ilosci kursow internetowych jest to, ze nie wyczerpuja tematow do konca i choc dla osob, ktore wiedza juz cokolwiek na temat programowania nie jest to problemem, to dla osob poczatkujacych moze to byc uciazliwe.
@tenji
@max1983 Dziękuję wam. Jak usiądę na kompa to ogarnę wasze linki. Na pewno skorzystam :)
A dużo taki certyfikat kosztuje? W sumie to nie jest mi potrzebny, ale na przyszłość będę wiedzieć, może kiedyś się przyda.
@0xDEADBEEF Może same kursy wystarczą.. No z książkami ciężko jest zazwyczaj :/
@Amestris: Nie wiem ile kosztuje, ale NA PEWNO nie jest ci potrzebny. W Polsce w IT ogólnie niezbyt patrzy się na papiery. Bardziej liczy się skill.
Kurs polecam, bo robisz konkretne projekty i przed oddaniem twój kod jest również oceniany przez innych uczestników kursu. Ty także oglądasz i oceniasz rozwiązania innych i to pomaga często dostrzec jak można było inaczej ugryźć problem.
@Amestris: moim zdaniem nauka na początek któregoś z języków statycznie typowanych wymaga mniejszej dyscypliny i uczy lepszych nawyków niż języków skryptowych :)
oczywiście nie piszę w żadnym wypadku, że python to kiepski język do nauki, po prostu mimo trochę mniejszego progu wejścia wymaga potem więcej czasu na oduczanie się praktyk które na etapie nauki są ok, ale potem już jednak coraz mniej
(logiczne, w końcu większa wolność, niesie konsekwencje) :)