Wpis z mikrobloga

Ej, myślał ktoś nad taką rozkminą, że gdyby nie Lucfer to ludzie nie byliby świadomym istotami tylko kolejnym gatunkiem małpy? Bóg stworzył człowieka nagiego, nie świadomego swojej nagość. Dopiero najbliższy Bogu anioł za jego plecami dał nam zdolność to odróżnienia dobra od zła. Świadomość. Wolna wolę. Dzięki temu możemy grzeszyc, cierpieć, naprawiać błędy i zasłużyć na życie wieczne. Inaczej nadal byśmy chodzili nadzy jak debile w tym sadzie .
  • 68
@ciezka_rozkmina: jak dla mnie "Niosący światło" wywodzi się od roli, którą pełnił jak jeszcze był aniołem. To co piszę to wizja przedstawiona w fantasy, ale bardzo mi pasuje, więc traktuję trochę jak swoją. Do tego spójrz z innej strony - czemu nie miałby być to zwykły bunt przeciwko Bogu, który zaczął zaniedbywać Królestwo na rzecz zajmowania się ludźmi?
@ciezka_rozkmina: ale idąc tym tropem, ludzie i nasz świat nie zostaliby stworzeni za pstryknięciem palca. Rzesza aniołów tworzących ziemię i wszechświat, do tego aniołowie stróżowie itp. To całkiem spore przedsięwzięcie by było. Oczywiście wszystko według słów i planu Boga.