Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Psychiatra przepisał mi lek Dulsevia: 60mg. Wchodze na www.doz.pl bo tam czesto zamawiam leki w dosc okazyjnej cenie do apteki (taniej jest w interencie a darmowo dostarczaja do najblizszej apteki). Cena... 70zl. No ja pierdziele 28 tabletek.
Kiedys bralem ten lek 30mg, placilem 40zl w "zaprzyjaznionej" aptece z klinika psychiatryczna i tam niby tanio bylo.
Ale kurcze... 70zl??? Brak refundacji. I to 28 tabletek, nawet nie caly miesiac......
Czy wiecie moze czy gdzies #gdansk #gdynia #sopot kupie taniej ten lek?
Czy jak zaniose recepte to moga dac mi tanszy zamiennik?
Np. widze w doz ze cos takiego:
https://www.doz.pl/apteka/p129654-Dutilox_60_mg_kapsulki_dojelitowe_twarde_28_szt.
Jest po 50zl. Czyli taniej. A ta sama substancja: duloksetyna.
https://www.doz.pl/apteka/p129080-Duloxetine_Mylan_60_mg_kapsulki_dojelitowe_twarde_28_szt.
Tutaj podobnie.
Jak to zamowie ale dam recepte z dulsevia 60mg to czy wydadza mi ten lek?
A druga sprawa do ludzi co brali dulsevie. Pomoglo wam?
Ja wam powiem ze bralem 30mg, czulem sie lepiej, ale po odstawieniu to mialem najgorzej, mialem brain zapsy, drggawki, uczucia zimna w losowych momentach. Ale sposrod wszystkich lekow co bralem (pregabalina, sertralina, wenaflaksyna, citalopram, trazodon) to najlepiej na mnie dzialalo. Nie mialem problemow ze spaniem, koncentracja, leki sie duzo zmniejszyly i fobie. Brak rozwolnienia ktore czesto towarzyszy lekom zwlaszcza we wczesnej fazie adaptacji..

Swoja droga juz nie pamietam... czy dulsevia dziala podobnie na meskie sprawy jak np. sertralina? Np. po sertralinie libido mialem to samo, no moze delikatnie nizsze. Ale za to zeby dojsc to musialem sie nagimnastykowac. Nie pamietam czy mialem to samo po dulsevii...

Ogolnie sam juz nie wiem co brac na moje problemy, bo mam zaburzenia depresyjno-lekowe, najgorzej jest jesienia i zima gdzie dochodza mysli samobojcze i ogromne poczucie bezsensu i beznadziei, bardzo niska samoocena i kompleksy, wiecznie ciemne mysli. A z lekow to po prostu leki przed ludzmi, funkcjonowaniem, byciem wsrod ludzi, takie ktore widac, czerwienienie sie, szybkie bicie serca, nerwowe ruchy, tiki nerwowe.

#depresja #psychiatra #psychiatria

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Psychiatra przepisał mi lek Dulsevi...

źródło: comment_EKl9xxOIY6gUnx3SHDOPSdZg2H2Gv9j8.jpg

Pobierz
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Możesz dostać tańszy zamiennik - ta sama substancja działająca, ta sama postać (tabletka/kapsułka/syrop) i ta sama ilość tabletek (ew może być wg obecnego prawa 30 tabl zamiast 28 jeśli są takie opakowania na rynku). Musisz iść do apteki i dopytać o ceny najtanszych zamienników tego leku oraz o ich odstępność. Często jest tak że kiedys danej firmy lek był bardzo tani i był dostępny a obecnie już tego leku nie