Wpis z mikrobloga

Córka walijskiego przyrodnika Ronalda Lockleya urządza przyjęcie z herbatą dla jastrzębia i langusty na wyspie Skokholm, 1938 rok. Lockley był bardzo słynnym przyrodnikiem - opublikował ponad 50 książek.

#starszezwoje - tag ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #fotohistoria #gruparatowaniapoziomu #zwierzaczki #myrmekochoria
Pobierz myrmekochoria - Córka walijskiego przyrodnika Ronalda Lockleya urządza przyjęcie z he...
źródło: comment_kJat7zN1IcVxJfY7HWAiuPi438inKcRp.jpg
  • 20
jastrzębia


@myrmekochoria: Taka tylko drobna korekta - na zdjęciu jest myszołów (ang. buzzard). W krajach anglosaskich często stosuje się termin "jastrząb" (hawk) dla większości zbliżonych doń gabarytami ptaków drapieżnych. Zresztą jastrząb trudniej adaptuje się do człowieka od myszołowa, sam miałem kiedyś myszołowiego rekonwalescenta w domu, po tygodniu praktycznie się nie bał i kulturalnie czekał na wołowinę, od kilku lat zimą przylatuje inny (o imieniu Mysio) i żywi się jedzeniem z karmnika
@swinka_morska: Coś tam mam, jednak w jakości wskazującej na wykonywanie ich karmnikiem. W domu mam normalne, robione lustrzanką a także z fotopułapki, włącznie z bażantem i myszołowem, które wspólnie posilają się z jednej miski. Tutaj kilka zdjęć z telefonu, mam nadzieję, że @myrmekochoria nie obrazi się za wrzucanie zdjęć nie związanych z tematyką ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mysio przy karmniku dla drobnicy (robione przez okno, z ukrycia,
Pobierz tigletpilesarus - @swinka_morska: Coś tam mam, jednak w jakości wskazującej na wykony...
źródło: comment_6Ga33mTIl1jnI4g1j3wpCJNLUu8xGraK.jpg
@joyko: @swinka_morska: W okolicach domu rodzinnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oprócz Mysia i #!$%@? są jeszcze 3 stale mieszkające (acz płochliwe) sarny, co kilka dni stado dzików, rzadziej jelenie, ponadto lisy, kuny, gronostaje, zające, jeże, jastrzębie, jruki, krogulce, pustułki. O sikorkach, wróblach, drozdach, kosach, szpakach, srokach, sójkach (jedna nauczyła się miauczeć jak koty, kiedyś serio szukałem kota, który ugrzązł na drzewie, a tam sójka), kilku rodzajach