Wpis z mikrobloga

#januszdetailingu
Osoby które śledzą tag, wiedza jakie mam podejście do ceramiki na autach ( ͡ ͜ʖ ͡)
Dzisiaj jednak przedstawie jak wygląda prawidłowe przygotowanie lakieru pod ceramikę.
Pacjent #bmw 530d, wczoraj zrobiłem pełna korektę lakieru, dzisiaj czas na odtluszczenie i nanopolisch.
Co to jest ten nanopolisch - w wielkim skrucie jest to grunt, produkt dzięki któremu ceramika lepiej sie trzyma lakieru. nano posiada takze właściwości czyszczące, dzięki czemu podczas nakładana usuwa ostatnie syfy z auta.
Czy mozna pominąć ten krok, osobiście nie polecam.
Nano nakladam maszynowo, najlepiej rupes duetto oraz miękki pad.
Nano nie usuwa rys.
Czas dosychania około 3min
#carboners #bmwboners #motoryzacja
źródło: comment_dPmM8EVMI0kMV5R8AuvQOOvAzkWtgmXq.jpg
  • 9
@localgoodness: dla jasności "grunt", primer zostaw na 8h wtedy wszystko z niego odparuje Januszku. Sprawdzałem to na wielu autach. CarPro Essence właśnie po 8h miał najlepsze właściwości wiążące ;) A tak btw. Czym odtłuszczasz przed nałożeniem i jaka powłoka idzie? ;)
@localgoodness: Spróbuj sobie czego mocniejszego do wymywania. ADBL Wipe Out, G-techniq Panel Wipe, itd.
Mi chodziło o to, aby po wytarciu nadmiaru primera i zostawić go, minimum 3 h, aby odparowały olejki. Tak samo jest z odtłuszczaniem. Odtłuść auto Wipe outem i od razu po zrób inspekcje, zostaw na noc i daj alkoholowi odparować w 100%. Rano czasami widać jeszcze malutki niedociągnięcia ;)
@tomo_git nie potrzebuje stosować tak mocnego alko, bo produkty do korekty których urzywamy posiadają mniejsze ilości silikonu. Kwestia dobrania odpowiednich produktów. Testujemy ADBL i jeszcze nie mamy wyrobionego o nim zdania - jako o całej gamie produktów.
@localgoodness: ADBL jak każda firma, ma dobre produkty i takie które "mogą być" ale szału nie ma względem konkurencji. Nie chodziło mi o wypełniacze silikonowe, lecz o olejki, które nadają "tłustości" paście. IPA czasami sobie z nimi nie radzi (oczywiście czysta IPA, bez rozcieńczenia). Tak z ciekawości Car Spa Olso? ;)