Wpis z mikrobloga

Całkiem ciekawy wywiad z panią Iryną Wereszczuk (Ирина Верещук).


Pani często w ukraińskiej telewizji wypowiada się o Polsce. Zawsze stawiana jest po stronie zwolenników Polski w dyskusjach. Moim zdaniem jest obiektywna, a przy tym ciekawie mówi.

Bardzo zdziwiło mnie to, że określiła Czechy jako niepewnego sojusznika. Jest to spowodowane tym, że na drugą kadencję został wybrany pro rosyjski prezydent. Zawsze myślałem, że jak Polacy psują relacje z Ukrainą to Czesi zawsze zyskują. Okazuje się, że jest inaczej. Faktycznie z tego wywiadu można wysnuć, że Ukraina jest bardzo osamotniona.
Pogarszające się relacje z Polską, chwiejne Czechy, Niemcy i ich Nord Stream, Słowacja i postkomuniści (nie wymienione w wywiadzie). Najlepiej im idzie z Litwinami, ale każdy dobrze wie, że ten kraj niewiele może.

Fragment w którym zaczyna się film dotyczy Czech.

#ukraina #rawaruska #czechy #wereszczuk
Dzieciok - Całkiem ciekawy wywiad z panią Iryną Wereszczuk (Ирина Верещук).
SPOILER
...
  • 2
  • Odpowiedz
@Dzieciok: ciezko na to pracuja. Zreszta o czym.mowa jak to panstwo to czysta teoria, nawet niejednolite etnicznie...a czechy nie wiem gdzie to czytalem ale sa jednym z wiekszych cichych sojuszbikiw rosji obok bulgarii
  • Odpowiedz
@Dzieciok: Była głowa miejska Rawy Ruskiej przy granicy z PL. Studiowała podyplomowo w Polsce za amerykansko polskie stypendium. Negatywnie wypowiadała się o skrajnie prawicowych środowiskach na Ukrainie, ale nie wiem co se myśli o Banderze itp. Wydaje mi się, że ona jest centro liberałem. W Polsce też ma znajomych z tych kregów, bo widać takie wpływy. Nie wiem czy to nie ona mówiła, że trzeba zmienic przepis zakazujacy krytykowania słusznosci celów
  • Odpowiedz