Wpis z mikrobloga

Porównanie Munchkina - po prawej wersja z Pl. Po lewej wersja UK.
Munchkina Pl kupiłem jakiś rok temu za ok 85zł. Wersja UK to 24 funty - ponad 100 zł. Różnica jednak jest taka, że wersja angielska ma porządną planszę, pionki (z rozróżnieniem na płeć) i dużo większe pudełko. Nie miałbym nic przeciwko gdyby wersja Pl była taka jak tu pokazana, plus dostępna 'wersja deluxe' - droższa ale za to z właśnie planszą, pionkami. Szkoda, że nie ma wyboru i aby mieć plansze (tak wiem można kupić oddzielnie) i gdzie ją trzymać - trzeba dodatkowo kupować zagraniczną edycję.
P.S. Karty Pl są bardzo dobrze przetłumaczone - tzn. gagi dobrze wyszły i niewiele odbiegają od oryginalnych : )
#munchkin #grybezpradu #gryplanszowe
Lurriel - Porównanie Munchkina - po prawej wersja z Pl. Po lewej wersja UK.
Munchkin...

źródło: comment_xb0CyOkxgE5QMZya6bjgfsnM2xWoSuuY.jpg

Pobierz
  • 9
@lilafro: Pokaż mi dostępną POLSKĄ wersję DELUXE Munchkina w takim razie. Bo są z planszami ale zupełnie inne edycje. To porównanie jest oryginalnego Munchkina - proszę czytać ze zrozumieniem xD
@Hershel: Grając przy piwie, wieczorem ze znajomymi plansza się sprawuje znakomicie. Dobrze widoczna, na środku stołu. Bez niej spróbuj zapamiętać, gdzie kto stoi, kto jaką ma płeć (wg tego też planujesz następny krok, niektóre karty i ich działanie zależą mocno od tego atrybutu).