Wpis z mikrobloga

Wykopiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

JUŻ JUTRO MITYCZNY FALCON HEAVY WYNIESIE CZERWONĄ TESLĘ ROADSTER W PRZESTRZEŃ KOSMICZNĄ

Jutro o godzinie 19:30 czasu polskiego wystartuje znany dotychczas tylko z legend Falcon Heavy z należącą do Elona Muska czerwoną Teslą Roadster na pokładzie. Start odbędzie się z platformy startowej LC-39A, która znajduje się w Kennedy Space Center. Długość okna startowego wynosi 150 minut. Boczne boostery po odzieleniu się od środkowego stopnia wylądują odpowiednio na LZ-1 i LZ-2 na Cape Canaveral. Środkowy stopień będzie kontynuował pracę nieco dłużej i wyląduje na znajdującej się na Atlantyku autonomicznej barce OCISLY. Pogoda daje w tej chwili 80% szans na start.

TUTAJ BĘDZIE STREAM

Kilka faktów na temat misji:

To się dzieje naprawdę
Tesla Roadster zostanie wyniesiona na orbitę heliocentryczną z aphelium sięgającym orbity Marsa
W bagażniku Tesli Roadster znajdzie się egzemplarz książki pod tytułem “Autostopem przez Galaktykę”
W środku Tesli Roadster siedzi manekin przebrany w skafander kosmiczny SpaceX
Będzie do 1 start rakiety Falcon Heavy
Test statyczny rakiety został zakończony 24 stycznia 2018 roku
Będzie to 3 start przeprowadzony przez SpaceX w tym roku
Masa ładunku wynosi około 1305 kg
STAAARMAAAN WAITING IN THE SKY

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Link do znaleziska: Pierwszy start rakiety Falcon Heavy – 6 lutego 2018
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#spacex #eksploracjakomosu #technologia #elonmusk
O.....Y - Wykopiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

JUŻ JUTRO MITYCZNY FALCON HEAVY WYNIESIE CZERWON...

źródło: comment_gy6AZgjjDXUxrCO2IMlagfPo1QYQaQR7.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
@OCISLY: nie ma to jak zrobić wydarzenie z operacji zaśmiecania kosmosu. To chyba a tylko Amerykanie potrafią, a reszta siedzi i klaszcze. Jak śmieciarka przyjezdza to też z wypiekami na twarzy śledzicie ? Czy tylko jak przyjeżdża po was ? Zenua
  • Odpowiedz
@IceGoral: to nie jest rklama Tesli, a prxynajmnirj na poczatku nie miala byc. Wedlug slow Elona, zadna firma nie chciala sie zgodzic na to, by to jej ladunek wyniosla niesprawdzona rakieta. Wiec Elon wpadl na pomysl, ze wysle Tesle
  • Odpowiedz
@OCISLY: jeżeli ta tesla nie będzie miała małych silników rakietowych zamiast wydechów i nie wyruszy w dalsza podróż, to będę srogo zawiedziony
  • Odpowiedz
  • 0
@OCISLY nie wiem nie znam się, ale tak po chlopsku ziarnko do ziarnka i będzie syf tak jak wokół ziemi. Coś ostatnio mi się obiło że mamy problem z kosmicznymi śmieciami, jak ludzie wszędzie musimy nasrac ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@OCISLY a to spoko, ja tak na przyszłe pokolenia zaczęłam się martwić. Znając nas to zasmiecimy każdy zakątek układu słonecznego
  • Odpowiedz