Wpis z mikrobloga

Mircy, dotarł do mnie xiaomi MI 5x z banggood. Okazuje się, że kom ma wgrany android one, a system rozpoznaje go jako Mi A1. Trochę #!$%@?, bo zamysł był taki, żeby jednak mieć miui - dlatego 5x. W każdym razie wygląda to tak:
stan telefonu
aktualizacje

Nawet zostawiłbym tego android one, bo ryzyko uceglenia w tym modelu jest duże, a specem nie jestem, ale mam wątpliwości czy to nie jakiś syf. Z tego co wiem aktualizacje powinny być co miesiąc - tutaj mam łatkę sierpniową - więc zapewne OTA nie działa. Co doradzacie w takim przypadku?

  • 9
@kamizelka: bo to jest syf. Mialem ten sam problem i telefon wraca do chin. Generalnie jest to znany problem, a jakiekolwiek grzebanie w latwy sposob moze doprowadzic do uceglenia.
Masz na obudowie slady rozbierania telefonu? Jakies male ryski itd? Miales folie na pudelku?
@kamizelka: no to masz tyle szczescia bo u mnie na dodatek telefon byl rozbierany, byly slady i jeszcze wyswietlacz w jednym miejscu odstawal. A wez jeszcze zobacz czy uda Ci sie wrocic do ustawien fabrycznych. U mnie sie nie dalo i tel tylko sie restartowal
@upgrayedd: wiesz co na razie się wstrzymam, nie chcę wpaść w bootloopa. Można wejść w fastboot, może da się coś z tym zrobić. Zobaczymy co jeszcze podpowiedzą mordeczki z miuipolska :P. Zanim to doleci do chin, zanim zwrócą kasę, do dupy :<.
@upgrayedd: wywaliło coś takiego:

....fastboot oem device-info

Warning: Device A/B support is outdated. Bootloader update required.
...
(bootloader) Device tampered: true
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: true
(bootloader) Display panel:
OKAY [ 0.068s]
finished. total time: 0.069s