Wpis z mikrobloga

Wykopiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

JUŻ DZIŚ WIECZOREM START FALCONA 9 W RAMACH MISJI Z SATELITĄ GOVSAT-1

Dziś o godzinie 22:25 czasu polskiego wystartuje Falcon 9 z satelitą GovSat-1/SES-16 na pokładzie. Start odbędzie się z platformy startowej SLC-40 na Cape Canaveral. Długość okna startowego potrwa 141 minut. Pierwszy stopień po odzieleniu się od drugiego stopnia poleci sprawdzić temperaturę wody w Atlantyku (SpaceX pozbywa się wersji Block 3). Pogoda daje w tej chwili 40% szans na start.

Kilka faktów na temat misji:

Test statyczny został przeprowadzony 26 stycznia 2018 roku
Numer pierwszego stopnia to B1032.2 Liczba po kropce mówi, który to jego start z kolei.
Ten pierwszy stopień został po raz pierwszy wykorzystany w zeszłym roku podczas misji z satelitą NROL-76. Wylądował wtedy na LZ-1
Będzie do 48 start rakiety Falcon 9
Będzie to 2 start przeprowadzony przez SpaceX w tym roku
Masa satelity wynosi 4230 kg
To już 5 start Falcona 9 na zamówienie firmy SES w tym 3 na przetestowanej w locie rakiecie

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Link do artykułu na temat startu: Start rakiety Falcon 9 z misją GovSat-1 – 30 stycznia 2018 roku
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#spacex #eksploracjakomosu #technologia #elonmusk
źródło: comment_1aS1fXUjerADyyBYdzTZ4sOq7tnUo32O.jpg
  • 91
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

SLC-40 - Space Launch Complex 40, Cape Canaveral – Platforma startowa 40 na Cape Canaveral.
NROL-76 - 2017-05-01|F9-033 Full Thrust, core B1032, ^(classified payload); landed at LZ-1
SES - Formerly Société Européenne des Satellites, comsat operator
OCISLY - Of Course I Still Love You (Marmac 304) – “Oczywiście, że wciąż cię kocham” – Pseudonim barki
@OCISLY: Bo innych startów jakoś bardzo nie śledzę, ale w sumie chyba heavy będzie następnym startem więc zapisuje się do listy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@admx1:

Pierwszy stopień po odzieleniu się od drugiego stopnia poleci sprawdzić temperaturę wody w Atlantyku (SpaceX pozbywa się wersji Block 3).


wyląduje na dnie Atlantyku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@tenLoginTezJestZajety: chyba zakładasz, że ktoś kto obserwuje OCISLY, ma także oko na Mamuts, bo nie rozumiem o co innego może chodzić, bo nie widziałem innych wpisów (chyba nie dostałem info żadnego) na temat tego lotu

PS. OCISLY, Mamuts: przepaszam jeśli was przez przypadek zawołałem, ale jak już byście dostali powiadomienie nt. tego komentarza to dajcie znać - ciekawi mnie czy powiadomienie komuś znika, gdy usunie się małpę przed nickiem w edycji
@Mamuts: a to lipa :] bo jak w edycji się kogoś doda to już poleci... a może kliknąłeś zanim zdążyłem wyedytować i dopisać PS xD trzeba mieć multikonto i dwie przeglądarki obok żeby to sprawdzić na pewno xD dobra dzięki
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

ISS - International Space Station – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – międzynarodowy, zamieszkały satelita, umieszczony na niskiej orbicie okołoziemskiej.
FH - Falcon Heavy – Projektowana rakieta, składająca się z trzech członów Falcona 9.

Jestem botem

@tusk: Lenistwo wykopków zaskakuje co dnia. To że wszyscy krzyczą "wołaj" zamiast kliknąć "obserwuj" to już niby norma, ale żeby prosić o stworzenie osobnej listy wołającej dla jaśniepana co nie umie wydarzenia w kalendarzu zapisać... nowy poziom.
@tenLoginTezJestZajety: eee... no wiem, że o zwykły.
A są jakieś niezwykłe alarmy w telefonie?
To doprecyzowanie całkowicie mija się z moim komentarzem. Jestem całkiem ciekaw co ty tam wyczytałeś takiego, że pomyślałeś, że mogę myśleć o jakimś innym rodzaju alarmu?

Jeszcze raz cały wątek:

- napisz nam wszystkim jeszcze PW jakbyśmy przegapili ten wpis

- ja to się chyba nigdy nie nauczę tej strony obsługiwać... codziennie mam ponad dwieście nowych powiadomień
Ty się rzucasz, że "po co tyle [informacji], JESZCZE pw nam [oprócz tego co już było] napisz". Więc #!$%@? pytam ja się ciebie teraz jak ty byś tej informacji NIE przegapił, NIE mając powiadomienia takiego jak PW (bo wezwanie przez MirkoListy objawia się tak samo jak pw).


Ten komentarz z "jeszcze" nie jest mój. Osobiście śledzę temat na tyle, że poradzę sobię bez Mirków. Możesz sobie sprawdzić NET startu, ustawić sobie cokolwiek
@powaznyczlowiek: naaah.... :) czy ja wiem :) że niby jak przekleństwa to od razu agresywny #!$%@? tak? XD
wtrynił mi się tamten z odpowiedzią za ciebie, ja nie sprawdziłem, czy to ty i tak wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°) że może to wyglądać jakby mnie ztriggerował, ale wyrażenia niecenzuralne służą w omawianym tekście autorowi jedynie do lepszego uwypuklenia absurdalności odpowiedzi o alarmach jakiś xD

a tak na
@carbyne: no widzisz ja właśnie też się trochę wypuściłem z tym swoim komentarzem - zobaczyłem wpis bez wołania w komentarzach przez OPa (nie odświeżyło mi) i myślałem że to jakieś"żebrolajki" ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście masz rację - listy tak działają to mój komentarz jest z dupy :P
@powaznyczlowiek: WEEE :D dzięki Mireczku za info i rozwianie wątpliwości ( ͡ ͜ʖ ͡) pozdrawiam!

PS.

to mój komentarz jest z dupy :P


@powaznyczlowiek: gatunek potrafiący się przyznać zagrożony wymarciem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i zauważ też, że 5 osób uznało ten koment za legitny wtf xD