Wpis z mikrobloga

Help.
TL:DR
Od kilku dni ktoś próbuje pobrać za pomocą mojej karty przypisanej do konta walutowego w USD 20.08 funta.
Dostaję kilka dni powiadomienia z mBank o treści: Płatność kartą nie powiodła się - zasil rachunek. Na infolinii dowiedziałem się, że chodzi o kartę w USD. Ktoś próbuje co 4 dni pobrać kwotę 20.04 USD. W opisie transakcji jest coś związanego z Facebookiem niby bo figuruje FB.X w nazwie firmy która chce pobrać tą kwotę, tyle dowiedziałem się na infolinii. Próba jest co 4 dni.
Karty używam do zakupów w Chinach, na GearBest, eBuy, u Villiego od kilku lat i nigdy nie było z nią problemów. Nigdzie więcej. Nie FB nie używam opcji promowania/reklamy płatnej. Nie trzymam na niej pieniędzy, dlatego transakcja nie może dojść do skutku. Karta nie opuściła nigdy granic mojego domu więc fizyczny skimming odpada.
W jaki sposób dowiedzieć się kto chce ode mnie pobrać te pieniądze?
Kartę zablokuję i wyrobię nową ale chciałbym wiedzieć gdzie mi ją zeskanowało, aby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości.
#banki #skimming #mbank
  • 5
@WiewiurPL, pracownik może Ci jedynie przekazać informacje widoczne w zapytaniu autoryzacyjnym jakie do nas wplywa. Bardziej precyzyjnych informacji niestety nie uzyskasz. Nie aktywowałeś jakiejś usługi, która była przez jakiś okres bezpłatna, a następnie miała stać się płatną? Jakaś subskrypcja?