Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam pytanie, potrzebuję anonimowo wysłać mailem zgłoszenie o podejrzeniu pewnych nieprawidłowości do odpowiednich służb (nie, nie na somsiada) o charakterze korupcyjnym w jednostce publicznej tj. szkole i właśnie dlatego, że moje dziecko musi pochodzić do tej szkoły jeszcze kilka lat wolałbym, żebym nie był powiązany z tym kiedy zrobi się z tego afera bo jeśli napiszę im co konkretnie według mnie jest nie tak to na 99% i to sprawdzą to będą zarzuty dla kilku nauczycieli.

Czy linux + virtualbox + tails live + tor + protonmail mi wystarczą? Czy sugerujecie inne rozwiązanie? Dorzucić do tego świeży jednorazowy komp i połączenie z otwartym wifi gdzieś w mieście?

#anonimowemirkowyznania #pytanie #tor #tails #linux #anonymous

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
  • 29
@EstradaOrNada: Wpierw musisz go zmienić a o tym nie napisałeś w swojej radzie , "no co komu mac to juz nie poszlaka a dowód " , Jesli "janusz" nie zmieni maca przeszukaj inne bazy może znajda hotspocie w Ciechocinku :) albo na wifi lotniska w lublinie .BTW Kiedyś słyszałem fajne story jak "janusz" poszedł hakować z jakiejś knajpy i płacił kartą
@EstradaOrNada:
Słowem klucz jest anonimowość nie rozważam co nasz anonim chce zrobić tylko zwracam uwagę na fakt który łatwo poprawić .
Wifi sąsiada to tez słaby pomysł z tego co pamiętam to właśnie sąsiednich wifi namierzono Gottfrida Warga w Kambodży krzemowy admin Ross Ulbricht wpadł przez o wiele drobniejsze błędy.
Moim zdaniem półśrodki nie są dozwolone w procesji anonimizacji
może @niebezpiecznik-pl albo @ZaufanaTrzeciaStrona albo @sekurak się przyłączą i dadzą jakieś cenne
OP: @oh_boiii: to będzie nazywając to zgodnie z definicją - donos.
@dudi-dudi: to z pewnością będzie mocne trzęsienie ziemi w tej szkole bo sądzą, że są bezkarni a ludzie to idioci.
@dzaku: założyłem
@VoltageControlled: wyjaśniłem w pierwszym poście dlaczego zależy mi na anonimowości - dlatego nie chcę wystąpić jako świadek.
@lubie-tiramisu: zapewniam, że chodzi o działanie zgodne z prawem a właściwie działanie, które ma przywrócić praworządność.