Wpis z mikrobloga

UMI Z – Recenzja telefonu z Helio X27

Szczerze? Po prawie roku użytkowania tego telefonu, mogę stwierdzić że jest to bardzo niedoceniony telefon. Na rynku smartfonów trwa walka gigantów typu Xiaomi, OnePlus kontra Samsung, Apple, a UMIDIGI z ich telefonem Z stoi gdzieś samotnie w cieniu…

Cena: $199 (w dniu w którym kupowałem - była premiera i flash sale)
▶️ Link do zakupu na Gearbest
▶️ Link do zakupu na AliExpress
▶️ Link do zakupu na Banggood

Dostawa: 25 dni (obyło się bez VAT z GB)

Dane techniczne UMI Z:
Ekran: 5,15″ Full HD SHARP IGZO 2.5D Arc Screen
Procesor: Helio X27 2.6GHz Deca Core
Grafika: Mali T880 875MHz
Pamięć: 4GB RAM + 32GB
SIM: Dual NanoSIM lub nanoSIM + microSD
Kamera: 13MPX Przód, Tył: 13MPX AF (laserowy + PDAF)
Bateria: 3780mAh Quick Charge
Łączność: BT 4.0, WiFi 802.11a/b/g/n/ac, USBC, GPS, A-GPS, LTE (bez B20),

UMI Z to telefon w pełni metalowej obudowie. Bardzo minimalistyczny, aluminiowy panel dodaje uroku temu telefonowi. Kontrastuje z czarnym przodem. Zaokrąglone rogi – będące już dzisiaj standardem – świetnie się ze sobą komponują.

Czy jest to wyjątkowy pod względem designu telefon? Zdecydowanie nie. Zdecydowanie widzę tutaj podobieństwo do Xiaomi. „Designed by UMI, made in China”. Zaraz, zaraz… już gdzieś to widziałem. Czy nie przypadkiem właśnie u „siajomi” i jabłka? Mimo wszystko, wielki i szpecący znak CE z numerem 0700 mogli już sobie darować.

Umi Z to pierwszy na świecie telefon z procesorem Helio X27. Dziesięć rdzeni powinno robić robotę. Czy tak jest? No jest, ale po samej nazwie takiego procesora można oczekiwać więcej. Z pewnością to nie jest żaden flagshipkiller, ale jest całkiem wysoko. Od Mi Note 3 dzieli go raptem 20000 punktów w Antutu. W codziennym użytkowaniu radzi sobie świetnie. Dla mnie telefon to głównie social media, przeglądarka i Youtube. Z tym UMI Z radzi sobie świetnie. Graczem nie jestem, ale testowałem Need For Speed i Mortal Kombat – bez większych problemów. Gry działały płynnie. Czyli co? Helio X27 daje rade!

O tym telefonie można dużo więcej napisać, zainteresowanych zapraszam do pełnej recenzji z większą ilością zdjęć tutaj:
https://alilove.pl/umi-recenzja-telefonu-helio-x27/

#alilove #aliexpress #banggood #gearbest #zakupyzchin #chinskiecuda #itemyzchin #umi
#umidigi #umiz #smartfon #telefony #recenzja

alilovepl - UMI Z – Recenzja telefonu z Helio X27

Szczerze? Po prawie roku użytkow...

źródło: comment_6fXUiDuuVFf0sEGBVtYOLcKqZLn8w9Tt.jpg

Pobierz
  • 4
@alilovepl: Mirku, specyfikacja specyfikacją, punkciki w antutu i miliard rdzeni to jedno, ale też bardzo ważną rzeczą jest oprogramowanie, kompletnie pominąłeś ten aspekt. Skrobnij proszę coś więcej - co obsługuje ten telefon? Da się tam wgrać jakiś normalny dobrze spolszczony Android? Aktualnie telefon obsługuje nakładka producenta? Jaka część tego oprogramowania to chińskie aplikacje/reklamy i inne śmieci? Jak ma się zainstalowane tam oprogramowanie do np. bardzo (moim zdaniem) user-friendly Miui które dostaje
@Fazzy: UMI/Umidigi nie syfi jakoś telefonu zbędnymi apkami. Praktycznie czysty android, a od producenta mamy dodane pare ustawień. Bateria pomimo 4000 ssie. Mówili że bedzię trzymał oh ah a i tak codziennie musiałem ładować. Mam UMI plusa z tym że tam jest starszy procek, który czasami strasznie muli. Po 3 miesiącach jebnął mi z 10 cm i pobiło się szkło wraz z dotykiem, a we wrześniu podczas ładowania w pociągu siadło
@Fazzy: A jak pytałem kiedyś na co mam zwrócić uwagę, to żeś nic nie napisał :D

Bateria gdy jest stand by i sporadyczne zaglądanie to 100% w moim przypadku to 3 dni. Użytkowanie normalne to kilkanaście H max.
UMI Z jest w pełni spolszczone, poza opcjami typowo od UMI, poza tym nie ma nic po angielsku. Nie ma żadnych chińskich aplikacji, nie ma reklam. Od czasu mojego używania była tylko jedna