Wpis z mikrobloga

Drodzy, szukam kogoś kto pracuje w #laboratorium. Takie gdzie bada się siki, testuje leki albo szuka szczepionek na najgroźniejsze wirusy świata dla #cia. Warunek: musi być w Polsce.

O co chodzi? Mam znajomego przed maturą, który chciałby pracować jako laborant. Chciałbym aby poznał fakty od osoby jaka pracuje w zawodzie. Pomyślałem, że może mu pomóc w dokonywanych wyborach. Chciałbym przekazać pytania o wymagania, codzienności, ciekawostkach, zarobkach, radach itd. Może będzie więcej osób zainteresowanych to można pomyśleć o #ama.

#biologia #chemia #medycyna
  • 13
@aHmuX: Może po prostu przekaż tutaj jego pytania i kto będzie mógł to odpowie? Daj mu pokomentować i już. We wrześniu każdego roku jest organizowany Festiwal Nauki. Pokazy niewiele mają wspólnego z tym jak wygląda prawdziwa praca, ale może się przejść i zobaczyć przynajmniej laboratoria. Uczelnie organizują także dni otwarte. Też warto się zainteresować.
@aHmuX: Nie wiem na ile wow-csi jest dla niego badanie w labie mleka i próbek paliwa (niby dla największych firm na polskim rynku), ale koleżanki pracowały i jeśli chodzi o zarobki to bida z nędzą, 1800-2000 zł na miesiąc i zero jakichkolwiek perspektyw na awans lub jakieś nieszablonowe, kreatywne działania, codziennie to samo. Jeśli chodzi o coś ciekawszego, to w Polsce raczej tylko na uczelniach, jakieś własne badania w ramach doktoratu
@aHmuX: pracuję w laboratorium. Chemicznym, akredytowanym. Próbki środowiskowe, metody instrumentalne. @hipotrofia w podsumowaniu zawarła właściwie większość tego, co można powiedzieć o tym zawodzie, w sumie w poprzedniej firmie miałam w ocenie zagrożeń na stanowisku pracy poza prądem, truciznami i bakteriami wpisaną "monotonię pracy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
monotonię pracy


@mozgogrdyczka: Codziennie to samo. Masakra, pamiętam to doskonale. Nawet ludzie ci sami. Czasami zastanawiałem się, czy na kasie nie będzie weselej. (i bogaciej).
@aHmuX: Pracowałem pół roku, akredytacja na badania żywności, oznaczanie wody w np. maśle.
Kiepsko płacą, ciągłe narażenie na chemikalia, praca, w moim przypadku, 8 h dziennie na stojąco. #!$%@?, nie polecam.
@Analityk: w większości zawodów codziennie spotyka się tych samych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale fakt faktem, kto wie, czy praca na kasie nie oferuje, poza lepszą kasą, nawet lepszych możliwości rozwoju niż laboratorium analityczne...