Wpis z mikrobloga

Ludzie nie ginęliby na drogach, gdyby uczestnicy ruchu nie łamali przepisów.

Ta śmiała teza postawiona przeze mnie myślę, że jest jak najbardziej prawdziwa. Jeżeli nie wykonujesz niedozwolonych manewrów, dostosowujesz prędkość do warunków na drodze, zachowujesz szczególną ostrożność w wymaganych miejscach, masz (wymagany przepisami) sprawny pojazd,sam jesteś "sprawny", to nie spowodujesz wypadku, proste i tyle w temacie. Jedyny wyjątek stanowi tutaj zderzenie ze zwierzęciem, którego jednak jako uczestnika ruchu zakwalifikować nie można.

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #brd #kierowcy #prawojazdy
pogop - Ludzie nie ginęliby na drogach, gdyby uczestnicy ruchu nie łamali przepisów.
...

źródło: comment_B3eAZuqGNEFLMyGCpBmujqmacd4Gl2dj.jpg

Pobierz
  • 96
@pogop: Nie wszystko regulują przepisy... Ostatnio był filmik, chyba nawet na głównej, gdzie koleś jedzie w niezabudowanym po ciemku i nagle mu pieszy na środku jezdni się pojawia, którego wcześniej nie było widać... Pieszy jak dobrze pamiętam nie miał chodnika, odblaski prawnie wymagane nie są, prawa tu nikt nie złamał - a rodzina w rowie wylądowała...
@konOpusDei: niby tak, oczywiste jak nic innego, ale nadal w Polsce ginie w wypadkach drogowych około 3000 osób rocznie, co daje około 80 zabitych na milion mieszkańców. W Szewcji natomiast ginie tylko 28 osób na milion.

Nie trzeba bowiem @ScaRRyMaN: nie korzystać z dróg, tylko korzystać z mózgu. Szwedzi to robią. Jak wiem od gościa, który zajmuje się w Polsce bezpieczeństwem ruchu drogowego, a który mieszkał i często bywa w