Wpis z mikrobloga

@Amestris w biedrze jest w promocji, w netto tez często. ja bym celowala w nierafinowany, sloiczek 200ml mam już chyba z pół roku, wiec jest wydajny :) ja używam na włosy i usta. Swoja drogą, jeżeli to Twoje początki z olejowaniem, a włosy nie są niskoporowate to kokos może się nie sprawdzić. U mnie zaczął ładnie działać dopiero na zdrowych włosach, wcześniej puszyl.
@Amestris: @darek-jg nikt nie neguje jego wlasciwosci kosmetycznych, ale dietetyczne, po prostu nie ma dzialania odchudzajacego jak go reklamowano i sklada sie z kwasow nasyconych, tych podwyzszajacych zly cholesterol (okazalo sie ze badania przeprowadzali filipinscy naukowcy a ten olej jest glownym towarem eksportowym tego kraju wiec srednio rzetelne byly :p)
https://www.damianparol.com/olej-kokosowy/
Co nie znaczy ze jest zly do olejowania, bo jest swietny, ale dla niskoporowatych wlosow.
@darek-jg: No właśnie, tak jak pisze @Pomeranian , chodzi raczej o to, że nie jest taki dobry dla zdrowia, a nie dla włosów czy twarzy. A mi zalezy właśnie na jego właściwościach kosmetycznych, a nie odżywczych, bo w tych celach go nie używam i raczej nie zamierzam m.in. z powodu szkodliwości :)
@alicemeow: Zobaczymy co z tego będzie. Dopiero zaczynam przygodę z olejowaniem :P
Kupiłam, tak jak poleciłaś w biedrze. Kupiłam nierafinowany 250ml, bo niestety słoiczki 500ml były tylko z rafinowanym
No i jeśli to są początki, to co innego może się sprawdzić? W sumie mi najbardziej na końcówkach zależy.
@Amestris: Serio. Odrzuca mnie na kilometr. Zdarzało się że laska miała w łazience płyn pod prysznic kokosowy i mi się niedobrze robiło gdy sobie pomyslałem że tym się namydla O_o
Generalnie często w luźnych rozmowach z kobietami wspominam o mojej awersji do kokosa i zaznaczam, że jak pojdziemy do łóżka to nawet niech nie mysli o balsamowaniu sie czy myciu włosów kokosem bo trzasne drzwiami, pierdne, żygne i wyjde :D #
@Amestris w rossmanie są mieszanki olejow, które ewentualnie możesz potem do ciała użyć :) ja kokosa używam najczęściej na mokre włosy przed mycie, czasem dodaje tez do maski po myciu. Daj znać jak się sprawdza
@worldmaster: Bez sensu. Mi się tam podoba zapach różnych kosmetyków z kokosem. Moim zdaniem trochę przesadzasz, ale ludzie są różni i każdy woli co innego :P
@alicemeow: O, to nawet nie wiedziałam, że są takie mieszanki, ale poszukam :P
Mi się tam podoba zapach różnych kosmetyków z kokosem


@Amestris: ()
Brr, Mam nadzieję że po kontakcie z kosmetykiem kokosowym mocno go zaperfumowujesz. Inaczej jesli ktoś się skrzywi na ulicy przechodząc obok Ciebie lub uciekając z łózka już będziesz wiedziała - to ja.
()