Wpis z mikrobloga

Na BGG terraformacja marsa dla 5 osób jest polecana przez 42% głosujących, a nie polecacna prez 50%. Jaki jest główny powód? Jest zaburzany balans/strategia/losowość czy głównie kwestia paraliżu decyzyjnego/czasu oczekiwania na swoją turę?
#grybezpradu
  • 4
@venomik dla mnie gra genialna, jedyne do czego można się doczepić to problemy z organizacją żetonów itp, ale u mnie sprawdzają się pudełka z ikei. Druga rzecz to niektóre korporacje blado wypadają przy innych i choć masz na starcie wybór z dwóch to na 10 moim zdaniem ze 2-3 mało grywalne. Dla 5 osób moim zdaniem może być problem z czasem plus gra się kończy po małej ilość kolejek, bo każdy chce
@venomik: Grałem kilka razy w 4 osoby i miałem negatywne wrażenie i wydaje mi się że 5 osoba to już w ogóle przegięcie pałki. Po pierwsze im więcej graczy tym każdy z osobna mniej zrobi na planszy. Jest wiele dróg do zwycięstwa w tej grze i generalnie jak zaplanujesz swoją ścieżkę/strategię, to im więcej graczy tym trudniej trafić na interesujące Cię karty, a o wygranej decyduje bardziej losowość.

Zdecydowanie lepiej gra