Wpis z mikrobloga

https://www.tvn24.pl/rykoszet-z-polowania-wlecial-do-domu-i-utkwil-w-scianie,807481,s.html

Mam #pytanie do przedstawicieli partii #razem i generalnie #lewica - moze zamiast kolejny raz trwonic sily i zasoby na przepychanie projektu liberalizujacego aborcje, ktory nie ma kompletnie spolecznego poparcia i z gory skazany jest na porazke, moze byscie zajeli sie tematem bezkarnosci mysliwych?
Jakas zbiorka podpisow pod projektem wprowadzajacym np badania alkomatem czy cos.
Gwarantuje, ze wiekszosc spoleczenstwa by Was poparla, po takiej akcji wpadloby pewnie parę punktow sondazowych itd. Mowie bez zlosliwosci. Chyba kazdy sie zgodzi, ze lewica w sejmie by sie przydala.
A nie ma co liczyc, ze zajma sie tym poslowie sami z siebie bez oddolnej inicjatywy, skoro tam polowa to mysliwi.
Ogolnie fajnie byloby to patologiczne srodowisko swietych krów trochę zdyscyplinowac. Chyba ze podejmowane są jakies dzialania, a ja jestem niedoinformowana?
  • 5
liberalizujacego aborcje, ktory nie ma kompletnie spolecznego poparcia


@layla__: cooooo
Niestety, ale temat myślistwa interesuje tylko zainteresowanych, jest niemedialny i nie przyniesie żadnych większych korzyści politycznych.
Oczywiście popieram postulat, ale na pewno nie kosztem liberalizacji aborcji.
@narcisse a ja myślę, że w temacie ograniczenia beztroskiego strzelania do zabudowań, rowerzystów, spacerowiczow znalezliby wiecej zwolennikow niz te 7%? popierajacych aborcje na zyczenie. Ale ok, co ja tam wiem;)
moze zamiast kolejny raz trwonic sily i zasoby na przepychanie projektu liberalizujacego aborcje, ktory nie ma kompletnie spolecznego poparcia


@layla__: > 43 procent pytanych negatywnie ocenia obowiązujący w Polsce kompromis aborcyjny, a ponad 70 procent chce zmiany zasad przeprowadzania zabiegu usuwania ciąży. Więcej niż połowa pytanych życzyłaby sobie złagodzenia prawa.
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/516375,aborcja-usuwanie-ciazy-kompromis-sondaz-dgp-dziennik-pl-wyniki-badanie.html
@BojWhucie dziwne, ostatnio mignely mi badania chyba cbos i tam to 7% za aborcja na zyczenie widzialam. Poza tym w wyborczej ostatnio 80% za pozostawieniem obecnego kompromisu. Linkow nie podesle bo nie mam teraz czasu szukac.