Wpis z mikrobloga

Wczoraj ruszyła zbiórka na kickstarterze na polską grę NEMESIS - na tę chwilę zebrali już 1.1 mln funtów. Pooglądałem jakieś gameplaye i sam się zastanawiam nad nią - do 17 dzisiaj też jest bonusowa postać za wsparcie w ciągu 24h.

Jest to kooperacja z ukrytymi celami, czyli motywem zdrajcy. Chodzi o przetrwanie na statku, na którym wybudzamy się z hibernacji, z powodu jakichś niepokojących zdarzeń.

Gra ukaże się w polskiej wersji językowej.

https://www.kickstarter.com/projects/awakenrealms/nemesis-board-game/description

Ktoś może grał w prototyp czy print&play?

#gryplanszowe #grybezpradu #nemesis #kickstarter
saw24 - Wczoraj ruszyła zbiórka na kickstarterze na polską grę NEMESIS - na tę chwilę...

źródło: comment_7GAWChFGhdVzm7T22Xzn3gWpXvPpHDcz.jpg

Pobierz
  • 18
@Melt: 'core game' widzę, że premiera wrzesień tego roku (polska wersja będzie wysłana w takim razie w grudniu tego roku według zapewnień)

kwiecień 2019 jest jeżeli bierzesz jedną wysyłkę jeśli zamawiasz z dodatkami ( czyli gra + dodatki, które później będą produkować)
@saw24: Kolejny absurd, spora firma robiąca planszówki od dawna, mająca na to budżet. Gra o której w kuluarach mówi się od 4-5 lat, a tu jeb KS bo taniej i łatwiej o frajerów. Jak dla mnie pewny sygnał że z grą nie jest najlepiej i trzeba ją sprzedać zanim się ktoś połapie, stąd KS.
@DJCrovley: tu nie chodzi o to, że z grą nie jest najlepiej - sam zobacz jak te duże gry kickstarterowe wbijają na czołowe pozycje w rankingu BGG. Platforma jest popularna, także jest dobry rozgłos i co najważniejsze: dostaną kasę z góry.
Co do gry to czytałem opinie ludzi, którzy grali testowali od długiego czasu oraz oglądałem gameplay, także myśle, że można być spokojnym.
@saw24: Pytanie tylko czy wybijają się wysoko w bgg bo są dobre czy działa tu efekt 'no kurde wsparłem grubą kasą głupio ocenić nisko i przyznać się że zainwestowałem w słaby produkt'.
Dla mnie ranking bgg jest drobną wskazówką a nie boskim drogowskazem która gra jest dobra a która nie.
@saw24: Chciałem wesprzeć, ale odkąd pojawiła się wiadomość że będą wypaśne figurki nie dodające nic mechanice, czułem że cena wywinduje tak wysoko że żal mi będzie wydawać taką kasę na jedną grę. No i wczoraj się przekonałem że cena cholernie wysoka, gdyby nie te na siłę wciskane wszędzie figurki, gra byłaby o 200-300 zł tańsza.
@saw24 @Zorak: Awaken Realms to fatalny wydawca. Po zakończonej zbiórce ciężko o jakikolwiek kontakt. Gry, które były na kickstarterze jeszcze nie trafiły do większości odbiorców, ale już je można kupić normalnie w sklepie, do tego taniej niż na KS. PR beznadziejny, na maile odpowiada - jeśli w ogóle - gimnazjalista (sądząc po treści odpowiedzi). Gra może i jest dobra, ale z tym wydawca nie chcę mieć już więcej do czynienia.
@Zorak: wlasnie sobie porownuje ceny lords of hellas i this war of mine to rzeczywiście w przedsprzedaży sklepowej jest taniej, tylko trzeba też sobie wziąć pod uwagę jak bardzo chce się rzeczy, które są 'exclusive' - w Nemesis póki co tylko widzę, że ta medyczka jest..
@Niekumaty_: a wspierałeś coś od nich już? Ja póki co w życiu raz tylko na wspieram.to wspierałem La Cosa Nostra i akurat tam byłem
@saw24: Wsparłęm i This War of Mine i Lords of Hellas. W obu grach "esclusivy" były "do przebolenia". Kronos mnie akurat mało interesował, a pudełko "KS exclusive" to jednak śmiech na sali.
@saw24: Jak to jest z wersjami sklepowymi takich gier, Nemesis ma teraz exclusive medyka, co rozumiem, ale poza tym dorzucają rozszerzenie dla 5. gracza, rozszerzenie alienów itp. W wersji sklepowej takie rzeczy są zwykle jako osobne dodatki do kupienia, czy będą w ramach podstawki? Nie wspierałem nigdy planszówek, więc nie wiem, w FAQ nic nie mają a przy ilości zainteresowanych trudno o odpowiedź od nich
@warum: Zazwyczaj jest tak, że cześć odblokowanych stretch goals, które nie są oznaczone jako exclusive są formowane w pełnoprawne płatne dodatki, jak np tu wspomniałeś o rozszerzeniu dla 5 gracza.
@saw24: nie wiecie czy jest jeszcze jakiś sposób na wsparcie gry na kickastaterze czy pozostaje mi już tylko czekać na standardową sprzedaż i kupno poprzez jakąś stronę?