Wpis z mikrobloga

Siema,

Od lutego muszę założyć działalność gospodarcza i jestem zmuszony skorzystać z wirtualnego biura.
Ktos może jakieś polecić? Potrzebuje sam adres.

Czytałem że vatowcy są kontrolowani zaraz po założeniu działalności przez fiskus. Jeśli ktoś korzysta z tego typu biur i nie miał żadnych problemów przy kontroli proszę o podzielenie się kontaktem do takiego biura:)

#b2b #it #wroclaw
  • 12
@gorsky: > Czytałem że vatowcy są kontrolowani zaraz po założeniu działalności przez fiskus

najwyraźniej coś się zmieniło bo nikt z moich znajomych nie był kontrolowany a część zdążyła już firmy pozamykać. możliwe że to jakieś wymysły Morawieckiego. większość ogarniała samemu tematy z pomocą jakiegoś infaktu czy wfirma - dwie faktury na miesiąc i wsparcie księgowych.
@gorsky: @test_user: nie każdy chce, żeby w internecie były wystawione i zaindeksowane jego imię, nazwisko, nazwa firmy i adres zamieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety mikru ja korzystałem w innym mieście, ale o dziwo nikt nie przyszedł i nie dostałem żadnej wiadomości, że ma przyjść XD
@Wozyack jak w PKD wybrali jakieś hocki-klocki to nie dziwne. Sam miałem z US list z prośbą o wyjaśnienie, jakim cudem w wirtualnym biurze chcę prowadzić sprzedaż detaliczną komputerów. Sprawa wyjaśniona telefonicznie/mailowo, bez kontroli.

@gorsky jak boisz się kontroli to pisz pełnomocnictwo z biurem rachunkowym - kontrole biorą na siebie, a w razie mandatu, mają OC, o ile przyczyna kary jest po ich stronie
@testuser: Nic nie mieszali. Nic też nie sprzedają - świadczą usługi programistyczne czy jak to tam nazwali. Jako siedziby wskazali swoje adresy zameldowania i nie było problemu w czasie kontroli :)
@Vetinari mam adres rejestracji w wirtualnym biurze, gdzie mam też księgowość. W razie kontroli to księgowa gada z US, w zależności od życzenia kontrolera, muszę się stawić, ale z doświadczeń mojej księgowej zazwyczaj obywa się bez wezwań, bo kontrolują dokumenty.