Wpis z mikrobloga

@plaisant Bzwbk konto walutowe w euro, jak masz powyżej 20 euro na koncie to jest bezpłatne, a przynajmniej było jak ja zakładałem. Karty nie musisz brać, euro w placówce wypłacisz bez problemu. Oprócz tego jak byś chciał zamienić na złotówki to masz od nich kantor online z bardzo spoko kursem
Właśnie przeczytałem opinie o bzwbk. Gościu wypłacał za granicą 500 euro a obciążenie 572 euro bo poszło przewalutowanie euro>pln>euro... tego właśnie chcę uniknąć.
@plaisant: A co ma rozliczanie wypłat zagranicznych do przelewania euro i wypłaty ich w kasie? Poza tym w tej sytuacji na 99% wina była klienta, bo nie patrzył co pokazuje bankomat i zgodził się na przeliczenie na PLN.
#ms93 Na wypadek katastrofy będę chciał kartę do wypłaty za granicą. Boję się tych przewalutowań. Za wysłanie siana z zagranicy do polskiego banku z przewalutowaniem zapłaciłem krocie. Ja pierwszy raz słyszę ze bankomat coś pokazuje, po prostu nigdy tego nie robiłem, pewnie masz rację że wina była tego gościa.
@plaisant: W Kantorze Aliora są darmowe karty z jedną darmową wypłatą miesięcznie. Musisz tylko zrobić jedną płatność w ciągu 6 miesięcy od wydania karty, to nie pobiorą opłaty za wydanie.
Kartę można zamówić też na adres zagraniczny za darmo, jeśli akurat nie jesteś w Polsce albo jesteś tylko chwilę i możesz nie zdążyć odebrać (sam ostatnio zamawiałem do Danii).

Bankomaty/terminale czasem rozpoznają kraj wydania karty i proponują przeliczenie od razu na
ms93 naczytałem się opini i wychodzi na to że bzwbk może i większe opłaty ale stabilnie a w alior kantor opinie wszystkie negatywne ostra jazda nie wiem teraz co wybrać może coś jeszcze innego w tym alior to kantują na potęgę
@Marcinowy pracuje we Francji i mieszkam na stałe. Mam kartę i konto we francuskim banku i chciał bym co miesiąc coś przelewać. Takie tam oszczędności trochę do wyjęcia w Polsce jak będę u mamki. 2-3x do roku jestem w Polsce i przydało by się konto walutowe.
@plaisant To nie lepiej konto w PLN?
Jest serwis Transferwise (moge dac reflink :)). Polega to na tym ze wpisujesz kwote np. 300euro i placisz karta lub przelewem Sepa i nastepnego dnia masz PLN na polskim koncie po dobrym kursie :)