Wpis z mikrobloga

Pytanie do kryptomireczków.

Korzystam aktualnie moją pierwszą koparką (4x rx470 + 2x rx570) z nicehasha. Do przechowywania wypłat używam JAXXa, natomiast do zamiany na PLN bitbaya. Więc aktualnie przepływ wygląda następująco:
Nicehash -> JAXX (pierwsza prowizja ok. 15USD)
JAXX -> BitBay (druga prowizja ok. 15USD)
Bitbay BTC -> BitBay PLN
Bitbay -> Skycash (10PLN)

Moje pytanie brzmi, czy jest to możliwe i sensowne, aby w NH zdefiniować od razu adres portfela z BitBaya, aby uniknąć podwójnej prowizji za przelew BTC? A może są jakieś inne metody bardziej sensowne (coinbase?).

#bitcoin #kryptowaluty #nicehash #bitbay #koparka
  • 14
@sal3m no właśnie nie wiem - jak to stawiałem to czytałem jakieś tutoriale i tak było napisane, to tak zrobiłem, ale w sumie nie widzę w tym większego sensu aktualnie, szczególnie przy aktualnych opłatach
Bitbay -> Skycash (10PLN)


@wojt4ss: Przecież z BitBay można wypłacić tylko na konto bankowe i bezpośrednio w bankomacie poprzez HallCash. Do 1000zł - 10zł prowizja a do 2000zł - 20zł prowizja.
@wojt4ss: Adres portfela zmienisz ale saldo na NH nie przejdzie na nowy portfel. Pamiętaj, że teraz trochę zajmuje czasu aby dokopać do wypłaty. No i co będzie jak bitbay postanowi zmienić ci adres albo odpukać giełda zostanie okradziona? Zostaniesz z saldem na nicehash z którym nic nie zrobisz.
@Marcinowy Ostatnio wypłacałem zamienione jeszcze z pierwszych dni kopania ETH przez Euronet (transakcję obsługuję SkyCash) i prowizja wyniosła 10zł

@Mazowia Aktualnie na NH wygląda to tak, że oficjalnie trzeba dobić do 0.1 BTC żeby wypłacić (ok. 1400USD), więc rzeczywiście sporo kopania. Z drugiej jednak strony nieregularnie (pierwsza była 02.01 a kolejna 09.01) są prowadzone wypłaty na zewnętrzne portfele dla kont o wartości od 0,1-0,01 BTC (dostałem już pierwszą wypłatę właśnie na 0.01
@wiwiwi: Całość ok. 8000zł, aktualnie kopie około 1500-2000zł/mc. Można byłoby to zrobić jeszcze trochę taniej, ale nabyłem tak naprawdę 2 koparki z niepełną obsadą kart, tak by móc mieć możliwość dołożenia kolejnych. Gdyby to wszystko fizycznie pracowało na 1 płycie, zasilaczu itp to myślę, że inwestycja byłaby o jakieś 500zł mniejsza.
Jeszcze ten coinbase mnie intryguje. W TYM miejscu jest info o 0% prowizji dla wypłat do CoinBase - ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Rozumiem, że tam mogę środki wymienić na USD i powiedzmy na PayPal przelać, czy jak to działa? Nie ma tu problemów z podatkami jakichś?

@Marcinowy
@wojt4ss: Alternatywnie zamiast czekać na wypłaty z nicehasha i płacić absurdalne kwoty za przelew btc możesz kopać na np. multipoolhubie, zamieniać na autoexchange na litecoina i opłaty transakcyjne już nie bolą. Też samo przełącza na najbardziej opłacalne coiny. Przesiadłem się na to z nicehasha i imo był to dobry wybór.
@wojt4ss: Trcohę późno, ale może Ci się przyda:
Nicehash - Coinbase: fee: $0
Automatycznie z coinbase masz tez konto na gdax.com - normalnej giełdzie.
Tam zamieniasz na co chcesz i wysyłasz na swoją giełde.